Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli İzmir'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, 31 Mart Yerel Seçimleri Öncesi İzmir'de ilk kez birlikte vatandaşlara hitap ediyor

Büyük İzmir Miting'inde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Milletimizin gür sesi İzmir. Bahçesi, bağı, denizi, Kordonu'yla ne güzelsin İzmir.

Nice Balkan şehrinin acısını dindiren İzmir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ordularının yeniden özgürlüğe kavuşturduğu İzmir. Gavuru denize döken, garibanı bağrına basan İzmir.

Türkiye'nin sadece siyasi değil, iktisadi bağımsızlığının da sembolü İzmir. Sizleri gönülden selamlıyorum İzmir.

İnşallah seçimden sonra zaferi sizlerle kutlamak için tekrar İzmir'e geleceğiz. Bugün Sayın Devlet Bahçeli ile karşınızda olduk. Sayın Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi çok önem verdiğimiz için burada İzmir'de yapıyoruz. Biz İnşallah bizim bu birlikteliğimiz, pazara kadar değil mezara kadar sürer.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN EN BÜYÜK BAŞARILARINDAN BİRİ İZMİR OLACAK"

İzmir inşallah Cumhur İttifakı'nın en büyük başarıyı kazandığı yerlerin başında gelecek.

Birileri çıkmış terör örgütünün desteği ile bu şehirden kendilerine yol açmaya çalışıyorlar. Şu Körfez'in haline bakın. Kokudan geçiliyor mu? Düzeltemediler. Bakın biz Haliç'i nasıl kurtardık. İzmir'i de alarak Nihat Zeybekçi kardeşimle şehri hak ettiği yere getireceğiz.

Bunlar diyor ki, "Onlar gelirse şöyle olacak, böyle olacak". Biz kimin giyimine karıştık. Bakın hanım kardeşlerime buırada... Yıllardır Atatürk'ü istismar ediyorlar.

İzmir adayı CHP'nin adayı değildir ha. Bu adam bütün CHP karşıydı. Ama Kemal Kılıçdaroğlu aday gösterdi. Bu adam adaylık icazetini İzmir'de değil, Kandil'den almıştır. Aynı durum diğer şehirlerde de yaşanıyor.

"DEFOL GİT IRAK'IN KUZEYİNDE YAŞA"

Ne kadar inkar ederlerse etsinler, gizli ittifak ortaya çıkmıştır. HDP Eş Başkanı çıkıp, "Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP'lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır." dedi.

Şimdi bu adam Kürt bile değil. Ama bu benim Kürt kardeşlerimi istismar eden bir sahtekardır. Bu adam Kürdistan diyor. Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok. Ey Sezai sen Kürdistan'da yaşamak istiyorsan, defol git Irak'ın kuzeyinde yaşa.

Bunlar bizi, ülkemizi bölmeye çalışıyorlar. Bu adamın alacağı cevap nedir. Bunlara gereken cevabı vereceksiniz size inanıyorum. 31 Mart bir beka mücadelesinin adıdır. İnşallah bu mücadeleyi kazanacağız.

Kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan ülkeye hayır gelir mi? Ne diyor, "1 Temmuz'a kadar terör yasasını kaldırdını kaldırdınız, kaldırmadınız savaş kapıda" diyor. Suç işliyor savaş çağrısı yapıyor. Topunuz gelin topunuz. Sizi bir kaşık suda boğarız. Keleşleri bize çevireceklermiş. Her yerin keleş olsa ne olur? Kalleşsiniz, kalleş. Sırtlarını PYD ve YPG'ye dayamışlar, biz de sırtımızı Allah'ımıza, milletimize ve İzmir'e dayamışız.

Cumhurun sadece adını kullanıp cumhuriyete de istikbale de saygısı olmayanlara dersini vereceğinize inanıyorum.

İZMİR'E 67 KATRİLYONLUK YATIRIM

Son 17 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. Gençlerimize yeni yurtlar açıyoruz. İzmir'e yakışır bir millet bahçesi açmak için çalışmalara başladık.

Bay Kemal'in bir özelliği var oturduğu yerden kalkmaz. Girdiği bütün seçimleri kaybetti ama koltuğunu bırakmıyor. Neden? Çünkü bir daha oturamaz. Bundan bir şey olmaz. İnanın 5 koyun verin kaybeder gelir.

İstanbul - İzmir otoyolunu bu yıl tamamlıyoruz. Yol medeniyettir, su medeniyettir. Yolu suyu olmayan gayrimedenidir. İzban'ın yarısını biz yaptık. Neden? Çünkü bunlar bitiremedi. Zeybekçi kardeşimiz İzmir'in trafik çilesini bitirecek projerleri hazırladı.

İzmir'e yetmeyen Adnan Menderes Havalimanı'nı baştan aşağı yeniledik. İzmir'in 2. havalimanı olacak Ekrem Pakdemirli Havalimanı'nın yapımı da devam ediyor. 28 baraj inşa ettik. 14 baraj daha inşa ediyoruz.

İzmir'e içme suyunu biz temin ettik. CHP belediyesi değil, İzmir'in su sorununu biz çözdük. Çiftçi kardeşlerimize 3,8 milyar lira tutarında destek verdik. Bay Kemal resmi rakamlar bunlar.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

Cumhurunuz kutlu olsun.

Cumhur İttifakı İzmir'in sinesinden çıkıp işgalcilere ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin'in gelecek umududur. Tarihin hiçbir döneminde tehlike ve tehditlerden mahrum yaşamadık. Devamlı üzerimize geldiler.

Bu hesaplaşma Türk milleti ile haçlı emellerinin hesaplaşmasıdır. Milli bekamız için bir araya geldik. Türk ve İslam düşmanlarının yeni saldırına karşı göğsümüzü siğer ettik. Cumhur İttifakı İzmir'in sinesinden çıkıp işgalcilere ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin'in umududur. Cumhur İttifakı Metehan'dan Atilla'ya Fatih'ten Abdülhamid'de Mustafa Kemal'den bugüne devleşen cesaret, yükselen bayraktır. 

"İZMİR'İ KİMSE ÇANTADA KEKLİK GÖRMESİN"

İzmir'i hiç kimse çantada keklik görmesin. İzmir'i hiç kimse kendi arka bahçesi görmesin. Şımaranlara, yolunu şaşıranlara İzmir sırtını dönmeli, daha müreffeh bir geleceğe kucağını açmalıdır. Cumhur İttifakı'nın adayı Nihat Zeybekci'ye desteğimiz tamdır. 

"EY HAÇLILAR BİZ BURADAYIZ GELİN DE GÖRELİM"

İki camiyi kurşun yağmuruna tuttu. Silahında Türk yiyici ifadesi gözden kaçmamıştır. Karşımızda bir manyaktan, teröristten daha fazlası vardır. Bu haçlı kalıntısı Türk milletine tehdit mesajları vermiştir. Ey Haçlılar biz buradayız gelin de görelim.  Hiç kimse beka sorunu demesin. Yeni Zelanda'da kurşunlar hepimize değdi. Şimdi anlaşıldı mı beka neden önemli? Çanakkale'de yendiklerimiz İzmir'e kadar kovaladıklarımız yeniden karşımızda.

Tehdit büyük. Çünkü kökü dışarıda, ucu ve uzantıları içeridedir. Düşmanlar değişse de emeller, işbirlikçiler değişmedi!

İstiklal Marşı'mızın susmasını, Ezanı'mızın kesilmesini asla sineye çekemeyiz. Çünkü biz Cumhur İttifakı'yız. Türk milletiyiz.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 16:13
YORUM EKLE