Cumhurbaşkanı Erdoğan Pompeo ile görüşecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Moldova ziyareti öncesi ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yu, Esenboğa Havalimanı'nda kabul edecek. Pompeo daha sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pompeo ile görüşecek!

Suudi Arabistan'da kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı görüşen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Türkiye'ye gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moldova ziyareti öncesi ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yu, Esenboğa Havalimanı'nda kabul edecek. Erdoğan ile Pompeo görüşmesinin ardından Pompeo ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir araya gelecek.

POMPEO SUUDİ ARABİSTAN'A GİTMİŞTİ

Başkan Donald Trump'ın isteği üzerine kayıp gazeteci Kaşıkçı'nın akıbetini görüşmek için Suudi Arabistan'a giden Bakan Pompeo, görüşmelerine dair yazılı bir açıklama yaptı. Pompeo açıklamasında, Kral Selman bin Abdulaziz, Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve Dışişleri Bakanı Adil el-Zübeyir ile görüştüğünü belirterek, "Direkt ve içten bir görüşme gerçekleştirdik. Geniş, saydam ve zamanlı bir incelemenin önemini vurguladım ve Suudi liderliği de bu konuda yardımcı olacağına söz verdi." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 09:21
YORUM EKLE