Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kapatmayacağız' dedi ve ekledi: Bugün 30 bini bulabilir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle buluşma toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınıra yürüyen mültecileri hatırlatarak, "Ne dedik aylar önce? 'Eğer bu böyle giderse biz kapıları açmak zorunda kalacağız.' Rahatsız oldular. İnanmadılar bizim bu söylediğimize. Biz de dün ne yaptık? Kapıları açtık. Şimdi bu sabah itibarıyla yaklaşık 18 bin oldu kapıları zorlayıp geçenler. Ama bugün herhalde 25 bin-30 bini bulabilir. Bu kapıları bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız." ifadelerini kullandı.

Hamdolsun şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmıyoruz. Şu ana kadar 2 bin 100'ün üzerinde rejim unsuru artık rejim unsuru da demeyelim onların askerleri öldürülürken aralarında 94 tank, 37 obüs topu, 28 çok namlulu roketatar, 17 zırhlı aracın da bulunduğu 300'e yakın araç gereç imha edilmiştir. Pek çok yer de ağır ateş altına alınmak suretiyle tahrip edilmiştir. Her geçen gün bu baskıyı artıracak kararlılığımızı göstereceğiz. Dün akşam itibarıyla 7 kimyasal ürünlerin depo onlar da yine patlatılmıştır. Rejime de onları destekleyenlere de kararlılığımızı göstereceğiz.

ŞEHİT SAYIMIZ 34'E ÇIKTI, MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Şehit düşen her evladımızın acısı yüreğimizi dağlıyor. Bin yıldır bu topraklarımızı vatanımız kılmak için yürüttüğümüz mücadeleyi verdiğimiz sayısız şehitler kervanına bunu da ilave etmemiz gerekiyor. Ve şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak. İdlib harekatımızda önceki gün vermiş olduğumuz 34’e çıktı. 20 günlük harekat boyunca vermiş olduğumuz şehitlerin ailelerine şahsım, milletim adına baş sağlığı dilerken milletimizin de başı sağ olsun diyorum.

Dün gün boyu tüm liderlerle konuştuk. Ama ana muhalefetin lideri aramadı. Neymiş ben arayacakmışım. Bütün dünya beni arıyor. Ben de seni arayacağım.

Dün Trump'a da Putin'e de söyledim, verdikleri sözleri tutmadılar. PYD ve YPG'yı buralardan çıkaracaklardı. Verdikleri sözleri yerine getiremediler. Anlaşmalarda imzaları var. Biz bütün vaatlerimizi yerine getirdik ama onlar getiremedi. Siviller öldürülürken seslerini çıkarmayanları, bizim huzuru koruma çalışmalarımıza ateşle karşılık veriyorlar. 

Hiçbiri samimi değil ve sorunun çözümü için hiçbiri yardımcı olmuyor. 

30 BİNE ULAŞMASI BEKLENİYOR

Ne dedik aylar önce “Böyle giderse kapıları açmak zorunda kalacağız” İnanmadılar. Biz dün ne yaptık? Kapıları açtık, bu sabah itibariyle 18 bin oldu. Bugün herhalde 25 bin 30 bini bulabilir. Kapıları kapatmayacağız. Eğer verdiğiniz sözleri tutmazsanız biz kapıları kapatmayacağız. Biz bu kadar mülteciyi bakmak, onları beslemek durumunda değiliz. Eğer dürüstseniz, samimiyseniz o zaman siz de buradan bir paylaşımda bulunacaksınız. Bulunmadığınız takdirde biz bu kapıları açarız.

Bir ülkenin iddialarını hayata geçirebilmesinde en önemli unsur ekonomidir. Biz tüm bu sorunlara rağmen mücadelemizi ekonomide de sürdürüyoruz. Türkiye'nin batacağını söyleyenleri küçüleceğini söyleyenlere, 2019 neredeyse yüzde 1 büyüme ile gereken dersi verdik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.