Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MHP ile ittifak ve İstanbul adaylığı ile ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerelde yapılacak ittifakla ilgili olarak, "MHP ile karşılıklı jestler olacak" dedi. Erdoğan, İstanbul adaylığı için ise, "Arkadaşlar çalışmalarını yürütüyor sorun falan söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MHP ile ittifak ve İstanbul adaylığı ile ilgili açıklama
banner150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip, AK Parti Grup Toplantısı'nın ardından gazetecilere hem MHP ile yerelde yapılacak ittifak hem de henüz açıklanmayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL ADAYLIĞI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin merakla beklenen İstanbul adayına ilişkin, "Yes. Arkadaşlar çalışmalarını yürütüyor sorun falan söz konusu değil. Benim ağzımdan laf çekmeye çalışmayın" dedi.

Binali Yıldırım için özel düzenleme yapılıp yapılmayacağına ilişkin "Bunu kim söylüyorsa İddiasını ispatlamakla mükelleftir. AK Parti'nin İstanbul gibi bir yerde aday çıkarmama gibi bir sorunu olur mu görüyorsunuz hepsi tıkır tıkır gidiyor. Sadir ve Mehmet Beyler teknik çalışmaları yapıyor neticelendikten sonra bize takdim edecekler kalan yerleri de sayın başkanla oturup konuşacağız" dedi.

"MHP İLE KARŞILIKLI JESTLER OLACAK"

MHP'ye bırakılacak iller var mı sorusuna "karşılıklı mutabakat yapıyorsak bizim de jestlerimiz olacak" dedi. Osmaniye, adana MHP'ye bırakılabilir mi? Sorusuna "niye olmasın. Bahçeli ile G-20 dönüşünde görüşme her zaman olabilir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.