Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan grup toplantısında açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Mahalli seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu hafta sonu Samsun ve Ordu önümüzdeki hafta sonu da Erzurum, Gaziantep, Antalya adaylarımızın tanıtım törenlerine bizzat katılım göstereceğim. Büyükşehir il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 il kalmıştı bunlardan 4’ünde Cumhur ittifakı kapsamında MHP’nin adayını destekleyeceğiz. Geriye kalan iki ilden Aydın adayımızı Mustafa Savaş olarak ilan ettik Muğla il adayımızı da önümüzdeki pazar günü açıklayacağız.Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

"BİR KENARA KOYUYORUZ"

Daha önce ifade ettim. Kendisi veya istediği birisi aday olamadı diye partimize tavır alan kişi bizim gözümüzde hiçbir zaman AK Partili olmamış, olamamış demektir. Bunların hepsini de günü geldiğinde değerlendirmek üzere bir kenara koyuyoruz. Biz bugüne kadar egosunun değil davasının peşinden gidecek gönül erleriyle yol yürüdük aynı şekilde de devam edeceğiz. Hangi görevde kime tevdi edileceği nasip işidir. Geçmişte vekil olan, MYK üyesi arkadaşlarımızdan bugün büyükelçi olan, belediye başkan adayı olayı. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız.

CHP'YE ÇOK SERT TEPKİ

CHP, 2014 mahalli seçimlerini FETÖ'cülerin verdiği malzemelerle yürütmüştü. Baktı ki FETÖ'cüler tek başına yetmiyor, şimdi PKK'lılar var. Bu CHP'yi başarıya taşımayacak. CHP, milletin kendisinden ısrarla uzak duruyor. Milletin içinde olmadığı projelerin bir yerlere kırpmaktan öte neticelere vesile olması mümkün değildir. Biz cumhur ittifakını önce milletin gönlünde kurduk. Hedef küçük olunca hesap da küçük oluyor. Türkiye'nin başına hangi bela musallat olsa bunlar ellerini ovuşturuyor. Umutlarını sadece ve sadece şahsımın ve AK Parti'nin herhangi bir sebeple ayağının tökezlemesine bağlamışlar. Milletimiz onlara bekledikleri fırsatı vermedi. Biz de gece gündüz çalışarak tüm tehditlere karşı göğsümüzü siper ederek 2023 hedeflerine doğru adım adım yürümeyi sürdürüyoruz.

"NASIL BALTALADIKLARINI ANLATMAYAYIM MI?"

Sıkıntılar elbette var. Programlarımızda aksaklıklar elbette yaşanıyor ama bunların hiçbiri de ülkemize yeniden eski günlerine götürecek, hedeflerinden uzaklaştıracak hususlar değildir. Karşımıza çıkartılan engeller sebebiyle kaybettiğimiz vaktin farkındayız. Bunu telafi etmek için de daha çok çalışıyoruz.  Tek parti dönemini anlatmamdan bazıları rahatsız oluyor. Gazi Mustafa Kemal'in ve Mareşal Fevzi Çakmak'ın binbir zahmetle kurmaya çalıştığı savunma sanayini tek partili sistemin nasıl baltaladığını anlatmayalım mı? Kendi savaş uçaklarımızı üretmek için harekete geçenlerin önünün bedava uçak bahanesiyle nasıl kesildiğini söylemeyelim mi? Türkiye bu zihniyetin tek bir zerresi kalmayana kadar ezip yok etmelidir.

"ONLARI ÇUKURLARA GÖMERİZ"

Suriye meselesinde son dönemde önemli kazanımlar elde ediyoruz. Tüm dünyaya sesleniyorum; Ülkemize gelen tüm mültecilere kapılarımızı açtık, biz teröristlere kapımızı kapattık. Teröristleri bu ülkede asla barındırmayacağız. Bunu herkesin bilmesi lazım. Terörle el ele gezemeyiz. Sınırlarımızın dışında da onları açtıkları çukurlara gömeriz. 

"SIRADA MÜNBİÇ VE FIRAT'IN DOĞUSU VAR"

Barış lafla olmaz icraatla olur. Sırada Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki terör unsurları ve daha aşağılardaki DEAŞ artıkları var. 

"BİZE SÖYLENENLER SAHAYA YANSIMADI"

Amerika ile Suriye meselesinde uzunca bir süre farklı yaklaşımlara sahip olduk. Bu bizi üzdü. Çünkü biz stratejik ortağız. Olaylara farklı yaklaşımlarımız olabilir ama aynı hedefe kilitlenmek üzere olur. Farklı hedef olunca açılar da farklılaşır. Özellikle Obama döneminde bize verilen sözlerin tutulmamasından tutun da terör örgütleriyle ilişkileri sebebiyle ilişkilerimiz adeta zehirlendi. Ancak bize ifade edilen bu yaklaşımlar fiilen sahaya yansımadı. Geçen ay tam sahaya çıkmak üzere hazırlıklarımızı gözden geçirirken Trump ile görüştük. Başkan ABD askerini çekeceğini ifade etti.

"GÜVENLİ BÖLGEYİ TÜRKİYE OLUŞTURACAK"

Ne var ki dün sayın Trump'ın sosyal medya hesabından verilen bir takım mesajlar beni ve arkadaşlarımı üzdü. Dün gece kendisiyle bu meseleyi konuştuk. Kendisi Amerikan askerlerinin Suriye'den çekilme kararını bir kez daha teyit etti. Suriye'de Türkiye sınırı boyunca bizim tarafımızdan oluşturulacak güvenli bölge dahil ifade edildi. Bu terör örgütlerinin yaptıklarından haberi yoktu ki verdiğimiz bilgilerden memnun oldu. Türkiye üzerine düşeni yapmaya devam edecektir. Yeter ki hassasiyetlerimize riayet edilsin. Sayın Trump ile yaptığımız görüşmede tarihi öneme sahip bir anlayış birliğine vardığımıza inanıyorum.

"OYUNA GELMEYİN"

Türkiye Cumhuriyeti bu ülkede yaşayan herkesin devletidir. Biz asla ayrımcılıklara müsaade etmedik, etmeyiz. Kürt kardeşlerimize sesleniyorum, bu oyuna gelmeyin. PKK'nın desteğindeki terörden beslenen siyasi partilere, onların yandaşlarına oylarınızı vererek zayi etmeyin.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 13:13
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.