Çiftçiye bitki zararlıları öğretiliyor

Ziraat Mühendisleri Navruz Kalkan Yıldız ve Zeynep Hümeyra Ardıç tarafından Kazanlıpınar Mahallesinde düzenlenen kurs ile çiftçilere yönelik bitki hastalık ve zararlıları ile mücadele anlatıldı.

Çiftçiye bitki zararlıları öğretiliyor
banner150

 

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından bitki hastalık ve zararlıları ile ilgili kurs düzenlendi.

 

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve İŞKUR Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Navruz Kalkan Yıldız ve Zeynep Hümeyra Ardıç tarafından Kazanlıpınar Mahallesinde düzenlenen kurs ile çiftçilere yönelik bitki hastalık ve zararlıları ile mücadele anlatıldı.

 

64 saat süren kursa 13 bayan 12 erkek olmak üzere toplamda 25 kursiyer katıldı. Kurs ta eğitim gören çiftçiler kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, öğrendikleri bilgiler ile bitki hastalık ve zararlıları konusunda daha bilinçli davranacağız dediler.

 

Dulkadiroğlu İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şeref Yurdagül, çiftçilere yönelik bu kursların devam edeceğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti. 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2014, 07:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.