'Çiçek Çocuklar' için yaşam merkezi kuruyor

Onikişubat Belediyesi proje ekibi tarafından hazırlanan ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na (DOĞAKA) sunulan proje, Destek Programından faydalanmaya uygun görüldü.

 'Çiçek Çocuklar' için yaşam merkezi kuruyor
banner150

 

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat Belediyesi, Down Sendromlu çocuklar için Sosyal Yaşam Merkezi kuruyor.

 

Onikişubat Belediyesi Kahramanmaraş’ta bir ilki daha hayata geçiriyor. Aileleri tarafından “Çiçek Çocuklar” olarak isimlendirilen Down Sendromlu çocuklar, Onikişubat Belediyesi tarafından başlatılan proje ile Sosyal Yaşam Merkezi’ne kavuşturuluyor.

 

Onikişubat Belediyesi proje ekibi tarafından hazırlanan ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’na (DOĞAKA) sunulan proje, Destek Programından faydalanmaya uygun görüldü. Yapılan incelemelerin ardından 27 Ocak’ta Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Yoğurt ve DOĞAKA Kahramanmaraş İl Koordinatörü Ertuğrul Kazancı arasında sözleşme imzalanarak, sosyal yaşam merkezi için ilk adım atıldı.

 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta yine bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Merkezin, downsendromlu çocukların daha iyi eğitim almaları ve sosyal yaşama adapte olmaları için önem taşıyacağını ifade eden Mahçiçek, şöyle konuştu:

 

“Proje kapsamında, Down Sendromlu bireylerin iyi ve doğru eğitim almaları, öğrenme yeterliliklerinin artırılmasını amaçlıyoruz. Bunlar için de ihtiyaç duyulan fiziksel mekanların tasarım çalışmalarına başladık. Bu çalışmaları yaparken de uzmanlardan faydalanacağız. Kentimiz, hatta bölgemiz için de bir ilk olacak bir proje. Ben bu merkezin şimdiden hayırlı olmasını diliyor, projemize onay veren DOĞAKA’ya teşekkür ediyorum”

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 08:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.