CHP'li vekil İnce'den olay tweetle ilgili ilk açıklama

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce Twitter'dan Maraş Dondurmacı ile ilgili yaptığı paylaşım yeni bir polemiğin fitilini ateşlemişti. İnce günler sonra yaptığı paylaşım ile ilgili açıklama yaptı.

CHP'li vekil İnce'den olay tweetle ilgili ilk açıklama

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, son günler sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden. 10 Kasım Twitter hesabından yaptığı gün bir tweetle gündeme geldi.

İnce, Twitter adresinden Maraş dondurmacısı vurgulu ilgili bir paylaşımda: "Kimsenin Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk'ü kimseden kaçırdığı yok!Bilakis geç de olsa doğruyu görmenden memnunuz. Ayyaş demekten vazgeç, Anıtkabir'de Ata'nın huzurunda sap gibi durma sözlerin için özür dile,Atatürk düşmanı Maraş dondurmacısı kılıklı zavallılardan uzak dur yeter" bu paylaşım üzerine günler sonra CHP Yalova Milletvekili açıklama yapmıştı.

Yaptığı açıklamada ise Kahramanmaraşlılarda özür dilemek yerine kıvırdı.

İşte CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin Twitter hesabından yaptığı son açıklama: "İstiklal Madalyası sahibi Kahramanmaraş da, insanları da, dondurmacıları da Atatürk Düşmanı değildir, zavallı değildir, mücadeleleri de, yaptıkları iş de, kıyafetleri de saygındır. Benim kastettiğim Kahramanmaraşlılar değil “keşke Yunan galip gelseydi” diyen zavallılardır."

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
cullukçu ibrahim
cullukçu ibrahim - 9 ay Önce

KIVIRMA MUARREMM ---:

SIRADAKİ HABER