Çakar kullanımına artık son! Vatandaş istedi Erdoğan talimat verdi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın tepkisine sessiz kalmayarak talimat verdi. Çakarlı araç kullanımına son verilecek, özel durumlar hariç yollar kesilmeyecek.

Çakar kullanımına artık son! Vatandaş istedi Erdoğan talimat verdi...
banner150

Vatandaşın trafikte çakararaç rahatsızlığına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sessiz kalmadı. Milletvekilleri ve belediye başkanları çakarlı araç kullanmayacak, aciliyet ve trafiğin yoğun olduğu durumlar dışında da yollar kesilmeyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmayları ile yaptığı toplantıda, çakarlı araç kullanımı ve makam araçlarının rahat geçişi için yolların kesilmesi karşısında vatandaşların duyduğu rahatsızlık gündeme geldi. AK Parti kurmayları seçim çalışmaları sırasında vatandaşlardan bu konuda şikâyet ve tepki yağdığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardı. Bazı eski bakan ve milletvekillerinin de hâlâ çakar kullandığı yönündeki eleştiriler üzerine Erdoğan, seçmenin talep ve şikâyetlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan'ın, bundan sonra AK Parti kurmayları ve belediye başkanları da dâhil olmak üzere herkesin çakarlı araç kullanımına son vermesini ve bunun denetlenmesini istediği öğrenildi.

YOLLAR KESİLMEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aciliyet ve trafiğin yoğun olduğu durumlar dışında da yolların kesilmemesi konusunda da kurmaylarına talimat verdi. Erdoğan'ın en son G20 zirvesi için Japonya'ya gittiği sırada Ankara Esenboğa yolunda trafiğin araç geçişine kapatılmadığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı bir grup toplantısı çıkışında da danışmanlarına ''Havaalanına giderken arkamızda sayısız araç oluyor. Neden herkes ayrı araçlara biniyor? Herkes iki minibüste toplansın'' diyerek uyarıda bulunmuştu. Edinilen bilgilere göre, makam araçlarının sayısı azaltılırken; danışmanlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı toplu bir şekilde minibüsle takip etmeye başladı.

KAYNAK: İHA

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali ak
ali ak - 1 yıl Önce

ÇOK GEÇ KALDI ÇOOOK.. BAZI ŞEYLERDE AK PARTİ MALESEF ÇUVALLADI.. ÇAKARLI ARAÇ EN BASİTİ. MESELA BİR BAKAN VS GELDİĞİNDE BİR ŞEHRE 50 TANE MÜDÜR VS MAKAM OTOLARI İLE KARŞILAMAYA PROGRAMLARA KATILMAYA GİDİYOR..ÇOĞU İLGİSİZ ALAKASIZ GEREKSİZ.. BELKİ İLGİLİ BAKANLA ON TANESİNİN BİLE SUNUMU, KONUŞMASI, PROJESİ, ANLATACAK BİR ŞEYİ YOKTUR. ARTI 17 YIL OLDU MAKAM OTOSU LÜKSÜNÜ GÜYA İLK GELDİKLERİNDE BİTİRECEKLERDİ.. TAM TERSİ OLDU MİLLETİN PARASINI SEÇTİKLERİ BELEDİYE BAŞKANLARI İDARECİLER VS LÜKSE ŞATAFATA HARCADI GİTTİ.. İLÇE BELD. BAŞKANLARI BİLE SON MODEL AVRUPA ARABALARA BİNMEYE BAŞLADI. HEPSİ EN AZ 2000-3000 MOTOR HACMİNDE KİRALIK.. M.VEKİLLERİNE MECLİSE VS ALINAN AVRUPA LÜKS MAKAM OTOLARINI SAYMIYORUM BİLE. YAHU TÜRKİYEDE ÜRETİLEN OTOMOBİLLERDEN KULLANSANIZ NEYİNİZ EKSİK KALIR? MESELA TOYOTA RENAULT VS. BUNLARI YAPMADIĞINIZ SÜRECE KİM SİZE İNANIR? VATANDAŞIN GÖNLÜNÜ DE OYUNUDA KAYBEDERSİNİZ Kİ ETTİNİZ SEÇİMLER GÖSTERDİ.. YÜZLERCE MAKAM OTOSU BELEDİYELERDE 24 SAAT MÜDÜRLERİ GEZDİRİYORDU..HEPSİ SİVİL PLAKALI.. ÜZERLERİNDE HİÇ RESMİ HİZMETE MAHSUSTUR BELEDİYE ARACIDIR YAZISI OLMADAN..NE OLDU? TOKADI BASTI VATANDAŞ.. YAZIK ÜLKEYE..

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.