Burçlar ve hakikat!

Sitemiz köşe yazarı Ramazan Yumşak bugünkü yazısında ''Burçlar ve Hakikat!'' adlı yazı kaleme aldı.

Burçlar ve hakikat!

 

Geçen gün sosyal medyada herkesin ismine göre karakter analizi yaptığını gördüm. Tüm herkes o kadar iyi ve üstün ki, analiz yaptıran herkes o muhteşem özellikleri görünce dayanamamış ve paylaşmış. Bu muhteşem kişiyi herkes tanısın diye. Bende üç dört tane isim yazdım ve denedim. Tüm isimler muhteşem ve mükemmel. Kimsenin olumsuz ve beceriksiz bir yönü yok. Hiç inanmam diyenler bile paylaşmasa da merak edip bakıyor.

 

Kime sorsanız burçlara ya da fala inanmaz. Ama nereye baksanız insanlar fal ve burçları konuşur. Buna da kılıfı uydurmuşlar zaten; Fala inanma! Falsız da kalma! Kimler inanıyor kimler inanmıyor, bunu ayıracak bir kriter yok. Okuyan da okumayan da zengin de fakir de bu fallara inanıyor inanmasa da okumadan geçemiyor.

 

Özellikle burçlarda ki kişisel özellikler tüm insanların dikkatini çekiyor. Ben inanmıyorum dese de yanın da kişisel özellikleri okununca hemen; evet gerçekten de bu özellikler bende var, demekten kendini alıkoyamıyor. Kime okunsa o bazı özelliklerin kendisinde olduğunu bunların doğru olduğunu söylüyor.

 

Peki, gerçekten doğru mu? Evet, doğru diyeceksiniz, çünkü burçlarda insanları aldatma yöntemi kullanılıyor. İnsanlara pazarlama yöntemi ile kendi özelliklerini kabul ettiriyorlar. Nasıl mı? İnsana ait olumsuz bir yönü çok güzel ve olumlu göstererek kabul ettiriyor. Ne demek istediğimi aşağıdaki örnekleri okuyunca anlayacaksınız.

 

Örneğin her gün konu komşuyu gezen eve pek uğramayan ev kadınlarını, maceracı ruhlu yerinde duramayan ve lider olarak lanse ediyor. Bunu okuyan ve evde hiç durmayan ev hanımları da kendilerini Tvler de boy gösteren gezgin ve doğa sporcusu hatta ortamın lideri zannediyor. Ama siz çok geziyorsunuz bu iyi değil ev işleriniz aksıyor çok fazla gezmeyin dese kimse okumayacaktır.

 

Başka biri için sessiz içine kapanık tek başına kalmayı seven kalabalık ortamlardan hoşlanmayan özgür ruhlu bir kişiliğe sahipsiniz. Diyor bunu okuyan kişi çok mutlu oluyor ve her gün okumaya devam ediyor. Fakat aynı durumda; çok sıkıcısınız sizi kimse sevmiyor ve sizinle arkadaşlık etmiyor, çevrenizde önemsenmeyen ve varlığınız ve yokluğunuzla kimsenin umurunda değil ve çok önemsiz bir kişisiniz. Ya da asosyal ve somurtkan olduğunuz için yalnızsınız, dese kıyamet kopacak yükseklerden uçan o şahıs yere çakılacak ve durum tamamen değişecek.

 

Çok iş yapan ve sürekli iş değiştiren biri için; çok girişkensiniz, çevrenizdekiler size ayak uyduramıyor ve sizin liderlik kişiliğinizi anlayamıyor, bu nedenle yaptığınız işlerden mutlu olamıyorsunuz ve sürekli iş değiştiriyorsunuz. Bu iş değiştirme tutumunuz sizi anlayan insanlar çıkana kadar devam edecek, bu çok yönlülüğünüz sizi sosyal hayatta çok kişi ile tanıştıracaktır.

 

Aslında çok beceriksizsiniz, en basit bir işi bile beceremiyorsunuz, maymun iştahınız ve beceriksizliğiniz nedeniyle sürekli iş değiştiriyorsunuz, gerçekleri göremediğiniz için insanların sizi anlamadığını düşünüyorsunuz, demek istiyor. Zaten çok iş değiştirenin birçok tanıdığı olacak her sektörden, bu nedenle çok yönlü olduğu için değil çok iş batırdığı için tanıdığı çok oluyor.

 

Buradaki örnekleri okuduktan sonra burçlarda ne demek istediklerini anlayacaksınız. Burada çok güzel pazarlama yöntemi kullanılıyor. Önemli olan kişiye nasıl olduğunu, kişinin istediği şekilde anlatmaktır. Böyle olunca ne şiş yanıyor ne de kebap, alan razı satan razı, ortada bir sorun kalmıyor. Hatta insanların olumsuz yönleri allanıp ballanıp kişilere satılıyor.

 

İnsanlarda ertesi gün nasıl olduklarını okumak için merak ve sabırsızlıkla bekliyorlar. İnsanları kızdırıp bir daha okunmamak yerine, dört gözle o güzel yönlerini okutmayı amaçlıyor. Çünkü onların kazanması ya da yaşaması okunma oranına bağlıdır. Ne diyelim. Elimizden tebrik etmekten başka bir şey gelmiyor. Yani ne sattığın değil nasıl sattığın önemlidir.

 

Saygılarımla…

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE