Bugün yağmur yok!

Kahramanmaraş'ta bugün yağış beklenmiyor. Havanın çok bulutlu olması tahmin edilirken, hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacak. Yarından itibaren ise salı gününe kadar Kahramanmaraş'ta sağanak yağış görülecek.

Bugün yağmur yok!

 

Kahramanmaraş'ta hava bugün çok bulutlu olacak, yağmur beklenmiyor ve hava sıcaklığı da en düşük 7 en yüksek 19 derece civarında olacak.

 

Yapılan tahminlere göre, Kahramanmaraş'ta bugün yağış beklenmiyor. Havanın çok bulutlu olması tahmin edilirken, hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacak. Yarından itibaren ise salı gününe kadar Kahramanmaraş'ta sağanak yağış görülecek. Bu günlerde Kahramanmaraş'ta hava sıcaklığı en düşük 6, en yüksek 17 derece olacak.

 

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, iç ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Samsun, Amasya, Çorum, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Denizli, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul ve Ankara çevreleri ile Eskişehir'in kuzeydoğu, Karaman'ın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara ile gece saatlerinde doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olması beklenmiyor.

 

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda güney ve güneydoğu, zamanla Mersin çevrelerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/s), Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji, gece saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiği ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinin azalması vb.) dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.