BŞBden sanat günleri…

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Sanat Günleri’ projesi kapsamında Ebru Sanatı Kursu 25 Ocak 2015 tarihinde başladı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde başlatılan Ebru Sanatı Kursu’na 20 kursiyer müracaat etti.

BŞBden sanat günleri…
banner150

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ‘Sanat Günleri’ kapsamında Türkiye’nin önde gelen Ebru Sanatı ustalarından ve aynı zamanda Neyzen olan Sadreddin Özçimi’yi Kahramanmaraş’a davet ederek Ebru Sanatı Kurslarını başlattı.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Sanat Günleri’ projesi kapsamında Ebru Sanatı Kursu 25 Ocak 2015 tarihinde başladı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde başlatılan Ebru Sanatı Kursu’na 20 kursiyer müracaat etti. Ebru Kursları 10.00-18.00 saatleri arasında verilecek. Ebru Sanatı Hocası Neyzen Sadreddin Özçimi tarafından verilecek kurslar 7 ay sürecek.

 

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nce organize edilen ebru kursuna ilişkin görüşlerini dile getiren Ebru Sanatçısı Sadreddin Özçimi, “Geleneklerimize bağlı olarak Ebru Sanatı’nı gelecek kuşaklara aktarmak adına bu kursu düzenleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kadın ve Aile Şube Müdiresi Ayşe Taşkıran ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Büyükşehir Belediyesi olarak Sanat Günleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz Ebru Kursumuz 7 ay sürecek. 20 kursiyerimizin devam ettiği kurslarımızın sonunda kursa katılım belgelerini vereceğiz ve aynı zamanda kursiyerlerimizin eserlerini sergileyeceğiz. Amacımız geleneklerimize bağlı ebru sanatını gelecek nesillere aktarmak. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek”

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.