Bozdağ; Meydan Hem Sosyal Hayatı Hemde Ticari Hayatı Canlandırır

Pazarcık Belediyesi ilçenin çehresini değiştirecek olan meydan projelerini hayata geçirmeye başladı. Çalışmalar ilk olarak Şehit Nurettin âdem Oğlu Mahallesi Kartal Kaya Bulvarı alanına yapılacak olan meydan projesi hazırlandı.

Bozdağ; Meydan Hem Sosyal Hayatı Hemde Ticari Hayatı Canlandırır

 

Sosyal, ekonomik hayatın giderek canlandığı, konut sektörünün modern kentleşmeyi hızlandırdığı Kahramanmaraş'ın yeni çekim merkezi Pazarcık İlçesine meydan projeleri hazırlandı.

 

Çalışmalara ilçenin en kalabalık yerleşim merkezleri arasında yer alan Şehit Nurettin adem Oğlu Mahallesi Kartal Kaya Bulvarı Pazarcık Belediyesin Karşındaki bulunan Kaymakamlık ve İlçe Jandarma Komutanlığı binası ile yıkılıp meydan yapılacak.

 

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ Açıklamasında Yerel seçimler esnasında verilen sözler arasında bulunan ilçenin en büyük ihtiyaçlarından olan Kent meydanı çalışmalarına başladık

 

Başkan Bozdağ açıklamasında’’Seçim döneminde halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir gerçekleştiriyoruz. ilçemizin en büyük eksiklerinden biriside ilçemizde kent meydanı eksikliğidir, Biz bu konuda yer olarak dedem ve aynı zamanda belediye başkanı olarak görev yapan Yakup Hamdi Bozdağ tarafından yetmişdört yıl önce yaptırılan şu anda ise hizmet verme noktasında hem yetersiz hemde Sütçü İmam Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Teknik elemanlarınca kullanılamaz raporu bulunan Hükümet Konağı ile hemen yanındaki İlçe Jandarma Komutanlığı binalarının bulunduğu alanları düşünüyoruz, ilgili kurumlarımızla gerekli görüşmeleri yapıyoruz’’diyen Başkan Bozdağ sözleri şöyle sürdürdü ’’İlçemiz halkına daha güzel bir mekanda hizmet verecek olan Hükümet Konağının yapımı konusunda İçişleri Bakanlığımıza gerekli yazışmalar yapılmış, Sosyal hayatın hep canlı, ışıkların geç saatlere kadar sönmediği, gece alışverişlerin yapılabildiği bir Pazarcık için mahalle meydanları önemli bir çekim alanıdır. Meydanlar yoksa ışıklar yanmıyorsa, esnafın dükkanı açık değilse, dışarıda oturulacak, dinlenecek alanlar yoksa vatandaş evinden neden çıksın? Sosyal hayatın hep canlı, ışıkların geç saatlere kadar sönmediği, gece alışverişlerin yapılabildiği bir Pazarcık için mahalle meydanları önemli bir değerdir”

 

Konu hakkında sayın Bakanımız Mahir Ünal,İçişleri Komisyonu başkanımız Celalettin Güvenç ve diğer milletvekillerimiz konuyu takip etmektedirler’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE