Bordrolarını yaktılar

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan memur eylemlerine Kahramanmaraş'ta Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Adem Demir de katıldı.

Bordrolarını yaktılar
banner150

 

Yurt genelinde kamu çalışanları memur zammını protesto etmek amacıyla bordro yaktı.Türkiye genelinde eş zamanlı olarak başlatılan memur eylemlerine Kahramanmaraş'ta Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı ve Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Adem Demir de katıldı.

 

Dulkadiroğlu İlçesi Özel İdare İş Merkezi önünde kar yağışı altında yapılan basın açıklamasında konuşan Türkiye Kamu Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Adem Demir; 2013 Ağustos’unda imzalanan toplu sözleşmenin memurlar ve emekliler adına adeta bir Sevr Anlaşması olduğuna işaret ederek "Memurlarımızın hakları masa başlarında gasp edilmiş, sorunları yok sayılmış; 2 milyon 600 bin memur, 1 milyon 900 bin emekli adeta pazarlanmıştır. Toplu sözleşme masası, memurlar adına pazarlık yapılan yerdir.  Kapalı kapılar ardında, herkesten saklanarak neyin pazarlığının yapıldığı ise hâlâ muammadır" dedi.

 

 

"Sonuç itibarı ile basiretsiz, hesap bilmez, hak gözetmez, mücadele etmekten aciz, memurun yerine sahibinin sesi olanların imzaladığı toplu sözleşme, memur ve emeklilerinin tam 730 gününü çalmıştır" diyen Adem Demir, "2014 yılında maaşlara yapılan 123 liralık zam; ortalama memur maaşında yüzde 5,2; en düşük memur maaşında yüzde 7,2; mühendis maaşında yüzde 3,7; avukat maaşında yüzde 4; doktor maaşında yüzde 3 artış demektir. Ama yıllık enflasyon yüzde 8,17 oldu" diyerek, şunları söyledi:

 

 

"Buna göre en 2014 yılında aylık olmak üzere, bir doktor 182 lira, mühendis 175 lira, avukat 156 lira, imam 69 lira, hemşire 56, düz memur 42; şoför 36; 15inci derecenin 1inci kademesindeki hizmetli ise, 24 lira enflasyon nedeniyle zarara uğradı. Memurları enflasyonun altında ezdiniz; biliniz ki, memurlar bir darbeyi daha kaldıramaz. Ekonomi iyi yolda, istikrar sürüyor, enflasyon düşüyor masalı, çarşı pazardaki gerçek fiyatlarla kâbusa döndü.  Bugün memurlarımız sözde zamlı maaşlarını aldılar ve acı gerçekle bir kez daha yüzleştiler.

 

 

Biz, Türkiye Kamu-Sen olarak 2013 Ağustos’undan beri, gerçekleri dile getiriyoruz. İmzalanan toplu sözleşmenin defolu olduğunu, memurların haklarının gasp edildiğini ifade ediyoruz. Memurlar adına bir tek açıklamaya imza atmayanlar, memuru unutup, yolsuzluğa, hırsızlığa destek verenler, bir yılda ailenin zorunlu harcamaları 403 lira artmışken, 123 lira zamma (evet) diyenler, 'milli iradeye saygı' kisvesi altında, milletin kaynaklarını sömürenlere yardım ve yataklık eden ama memurun iradesini yerle bir edenler, 'Sendikacıyım' diyemezler.

 

 

Milyonlarca memurun, emeklinin, masumun hakkını yiyenler, ek zam talebimize herkesten önce itiraz eden, hesap bilmez sözde sendikalar, yüzleri kızarmadan, “Memura %17 zam yaptık” yalanını söyleyenler ise, yarattıkları ekonomik yangının ateşini, milyonlarca memurun bordrolarında görecekler. Ay sonunu getiremeyen, borç batağında çırpınan, masada pazarlanan milyonlarca memurun, bordrosundan yükselen bu ateş, hem bu dünyada, hem öteki dünyada yalancıları, arsızları ve memur pazarlamacılarını saracaktır."

 

Türkiye Kamu Sen Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Adem Demir'in açıklaması sırasında Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Gökhan, Türk Büro-Sen Şube Başkanı Ali Yurdagül, diğer şube başkanları ve kamu çalışanları katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.