BM'den Türkiye övgüsü: Cesaret verici, örnek alınmalı...

BM, Türkiye'nin Bangladeş'e Arakanlı Müslümanlar için yaptığı 'sınırlarını aç masrafları karşılayalım' teklifini diğer ülkelerinde yapması çağrısında bulundu.

BM'den Türkiye övgüsü: Cesaret verici, örnek alınmalı...
banner150

Birleşmiş Milletler (BM), Türkiye'nin Bangladeş'e Arakanlı Müslümanlar için yaptığı "sınırlarını aç masrafları karşılayalım" teklifinin "pozitif ve cesaret verici bir adım" olduğunu bildirerek, diğer ülkelerden de benzer adımların atılması çağrısında bulundu.

BM ayrıca, "Arakan'dan kaçan Müslümanların, Bangladeş sınırına yolculuğu açlık içinde ortalama 3 gün sürüyor. Son 11 günde saldırılardan kaçarak Bangladeş'e giriş yapan Arakanlı Müslümanların yüzde 80'i yani 100 binden fazlası kadın ve çocuklardan oluşuyor" açıklamasında bulundu.

UNICEF: ÇOCUKLARA ERİŞİMİMİZ YOK
BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF): "BM, Arakan'ın kuzeyinden güvenlik gerekçesiyle tüm personelini geri çektiği ve bölgedeki faaliyetlerini durdurduğu için Arakan'da yardıma ihtiyacı olan çocuklara erişimimiz yok"

NELER OLUYOR?
Rohingya yani Arakanlı Müslümanlar 25 Ağustos'tan bu yana Myanmar polis güçleri ve askerlerinin şiddetine maruz kalıyor.

Çatışmalarda en az 400 Arakanlı'nın öldürüldüğü bellirtiliyor ancak kimi kaynaklara göre ölü sayısı binden fazla.

Myanmar yönetimi ülkeye basın mansubu ya da Birlemiş Milletler İnsan Hakları Örgütü'nden temsilcilerin girmesine izin vermiyor. Bu sebeple herçek kayıp tam olarak bilinmiyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.