Bir damla kan bir vatan kurtarır

Türk Kızılayı Şube Başkanı Av.Şenol Bilginer, bir damla kanın bir canı, bir canın da bir vatanı kurtaracağını belirterek, Kahramanmaraşlıları kan bağışı yapmaya çağırdı.

Bir damla kan bir vatan kurtarır
banner150

 

Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şube Başkanı Av.Şenol Bilginer, bir damla kanın bir canı, bir canın da bir vatanı kurtaracağını belirterek, Kahramanmaraşlıları kan bağışı yapmaya çağırdı.

 

 

Bilginer, yaptığı yazılı açıklamada, Kahramanmaraş Kan Hizmetleri Müdürlüğünün 2014 yılındaki 25 bin 500 ünite kan bağış hedefini 25 bin 36 olarak gerçekleştirdiğini açıklayarak, 2015 yılı kan bağış hedeflerinin ise 27 bin ünite olarak belirlendiğini söyledi.

 

Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2014 yılının 1 milyon 800 bin ünite olan kan bağış hedefini 1 milyon 860 bin 55 Ünite olarak gerçekleştirdiğini ve 2015 yılı gönüllü kan bağış hedefinin ise 2 milyon bin Ünite olarak belirlendiğini kaydetti.

 

Gerek Kahramanmaraş 2014 yılı gönüllü kan bağışçılarına, gerekse Türkiye genelindeki gönüllü kan bağışçılarına teşekkürlerini sunan Bilginer "Haydi Türkiye kan vermeye. Unutmayın bağışlanan her kan, kurtarılan 3 can.Bir damla kan bir can, bir can vatan kurtarır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.