Bilim Kurulu toplandı! Türkiye'de bütün gözler saat 19.00'a çevrildi

Koronavirüs Bilim Kurulu yaklaşık 1 saat önce toplandı. Toplantı bittiğinde her zaman olduğu gibi yine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameraların karşısına geçecek. Peki, bugünkü toplantının öne çıkan başlıkları ne? Yeni tedbirler kapıda mı? CNN TÜRK Muhabiri Sena Alkan aktardı.

Bilim Kurulu toplandı! Türkiye'de bütün gözler saat 19.00'a çevrildi

Corona Virüs Bilim Kurulu saat 16.00’da video konferans yöntemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından saat 19.00'da açıklama yapacak. CNN TÜRK Muhabiri Sena Alkan, Bilim Kurulu toplantısına ilişkin detayları aktardı:

Bilim Kurulu toplantısı başladı. Toplantıda corona virüsle mücadelede yaşanan gelişmeler değerlendiriliyor. Saatler 19.00'u gösterdiğinde Sağlık Bakanı Koca, açıklamalarda bulunacak.

ÇİN'LE İKİNCİ TOPLANTI

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Çinli yetkililer ve uzmanlar ile ikinci kez video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe'nin başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Corona virüs Bilim Kurulu üyeleri de katıldı. Çin tarafında ise hastalığın çıkış noktası olan Vuhan şehrinde görev yapan sağlık yetkilileri, hastane yöneticileri ve ilgili uzman hekimler yer aldı. Toplantıda, iki ülke arasında yeni tip corona virüse ilişkin bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı. Hastalığın tedavisi, ilaç ve aşı çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

(Kaynak: DHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.