Beyoğlu'nda lüks aracında 5 TL'ye karpuz sattı o sürücü bakın kim çıktı

İstanbul Beyoğlu'nda lüks araçta seyyar bir şekilde 5 TL'den karpuz satan kişinin kim olduğu belli oldu. Merak konusu olayın perde arkasını şahıs ifadesinde anlattı.

Beyoğlu'nda lüks aracında 5 TL'ye karpuz sattı o sürücü bakın kim çıktı

Beyoğlu'nda dün yol kenarına çekilen lüks otomobilin ön bagajında sergilenen karpuzların tanesi 5 liradan satıldı. Gazetecilerin çekim yapmasından rahatsız olan araç sahibi kişi, sattığı karpuzları yol kenarına bırakıp otomobili ile uzaklaşmıştı. Şahıs herkesin dikkatini çekmeyi başarırken 'neden böyle bir şey yaptı' sorusu yanıt buldu. 

İran vatandaşı olduğu öğrenildi : Hacı Hüsrev Mahallesi Piyalepaşa Bulvarı üzerinde lüks otomobilini yol kenarına çekip bu duruma imza atan kişinin kim olduğu belirlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, sürücünün İran vatandaşı M.H.F olduğunu tespit etti.

Ülkesinde sosyal medya fenomeniymiş...

Sürücü emniyetteki ifadesinde, İran'da sosyal medya fenomeni olduğunu ve olayı video çekmek daha sonra da bunu sosyal medyada paylaşmak amaçlı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

1228 lira cezai işlem ve 15 gün men cezası verildi

Sürücüye, Karayolları Trafik Kanunu'nun, "Araçları motorlu araç tescil belgesinde gösterilen maksadın dışında kullanmak ve sürülmesine izin vermek" maddesi gereğince 1228 lira idari para cezası uygulandı, araç ise 15 gün süreyle trafikten men edildi.

Lamborghini Aventador

İranlı fenomenin karpuz satmakta kullandığı araç, ünlü İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini'nin en üst seviyede v12 silindirli motorlu versiyonu olan Aventador... Bu araç ülkemizde 2. el olarak ortalama 5 milyon TL'ye satın alınabiliyor.

En az 700 beygir güç üreten 4 tekerlekten çekişli bu otomobil 0'dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşıyor. Aracın maksimum hızı ise 350 km/s olarak belirtilmiş.

Daha önce yüzde 160 olan bu sınıftaki araçların Özel Tüketim Vergisi Remi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile yüzde 220'ye çıktı. Lüks aracın yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi ise 46 bin TL civarında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.