Bedelli başvurusundaki son rakam

Bedelli sayısını açıklayan Bakan Yılmaz, “Bir de bedelli sayısını vereyim. Cuma günü en son 72 bin 900 idi. Bu, bedellide olan en yüksek sayıdır” dedi.

Bedelli başvurusundaki son rakam
banner150

 

 

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik için müracaat edenlerin sayısının 72 bin 900 olduğunu söyledi.

 

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde bir açılışa katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Milli silahların 2018 yılında TSK’ya verileceğine değinen Bakan Yılmaz, “Her projemiz kendi yolunda, rayında ilerliyor. Bunların hepsinin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kazandırılması yaklaşık 2018 yılı. 2018 yılına geldiğimizde hem denizaltımızı, hem çıkarma gemimizi, hem Anka’yı, Anka’nın silahlı versiyonunu silahlı kuvvetlerimiz için üretecek ve teslim edeceğiz. Şu anda TSK bölgenin en güçlü silahlı kuvvetleri. Dosta güven, düşmana caydırıcılık sağlıyor. Bundan sonra çok daha ileri götüreceğiz“ dedi.

 

Türkiye’nin caydırıcı gücü olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz, “Hep şunu söyledik. Güneyde eşkıya var. Hukuka aykırı şekilde, silahlı bu eşkıya. Sınır tanımıyor. Bir ülkeden bir ülkeye geliyor. Ancak Türkiye’ye geldiğinde duruyorsa, harita üzerindeki çizgiye bakıp da bundan dolayı durmuyor, Türkiye’nin gücünden dolayı duruyor. Bu sınırın ötesine geçerse çok daha büyük zarara uğrayacağını düşünüyor. Gücümüzün en somut göstergesi Türk Silahlı Kuvvetleri’mizdir. TSK son 10 yılda teknolojik kabiliyet kazanmıştır. Eksik olan kabiliyetlerini kazandırmak için büyük bir mesafe ile projeler hayata geçecek. Bunlarda da büyük mesafe aldık. 2018 yılında bu projeleri hayata geçireceğiz” diye konuştu.

 

BEDELLİDE SON DURUM

 

Bedelli sayısını da açıklayan Bakan Yılmaz, “Bir de bedelli sayısını vereyim. Cuma günü en son 72 bin 900 idi. Bu, bedellide olan en yüksek sayıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.