Bayburt'ta yasaklar ve kısıtlamalar kalktı mı?

Hafta içi ve hafta sonu uygulanmaka olan ve bir çok kısıtılama ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kararları kaldırmak için basın açıklaması yaptı. Buna göre; Bayburt'ta yasaklar ve kısıtlamalar kalktı mı? İşte tüm bu soruların yanıtı ve son dakika haberinin detayları..

Bayburt'ta yasaklar ve kısıtlamalar kalktı mı?

Çin'de ortaya çıktıktan sonra kısa bir süre sonra dünyaya yayılan ve ülkemizde de etkili olan koronavirüs salgını tablosunda görülen iyiye gidiş nedeniyle birçok ilde normalleşme kararı alındı. Peki normalleşme kararı alınanlar arasında Bartın'da var mı?

Bayburt'ta ikamet eden vatandaşlar Erdoğan'ın 'Mart ayını bekleyin' demesinin ardından o gün geldi çattı. 81 ilde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağının sona ereceği tarih, vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

Bugün Kabine Toplantısı yapılacak. Kabine Toplantısı kararları arasında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar, restorantlar, çay ocakları gibi yerler için yeni kararlar verilirse haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

HAFTA SONU YASAKLARI KALKTI MI?

20 yaş altı vatandaşlar gün içinde 13:00-16:00 saatleri arasında dışarıya çıkabiliyor. Diğer kalan saatlerde ise sokağa çıkmak yasak.

65 yaş üstü vatandaşlar gün içinde 10:00-13:00 saatleri arasında dışarıya çıkabilir. Diğer kalan saatlerde ise sokağa çıkma yasak.

BAYBURT NÜFUSU:
Bayburt nüfusu bir önceki yıla göre 2.933 azalmıştır.

Bayburt nüfusu 2020 yılına göre 81.910'dir.

Bu nüfus, 42.002 erkek ve 39.908 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %51,28 erkek, %48,72 kadındır.

NORMALLEŞMEYE EN YAKIN ORTA RİSKLİ OLAN İLLER
Bayburt 21.98- Nüfus: 81 bin 910

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.