Başkonuş yaylasındaki

Kahramanmaraş'a 50 km uzaklıkta bulunan Başkonuş yaylasında yapılmaya başlanılan "Bungalov Evleri" konaklama hizmetine hazır hale getiriliyor.

Başkonuş yaylasındaki

Kahramanmaraş, doğal güzellikler bakımından çok zengin ve şanslı bir ilimizdir. Başkonuş Yaylası Kahramanmaraş'ın en gözde, yemyeşillikler içerisinde bir tabiat harikasıdır. Kahramanmaraş-Andırın karayolunun 50. km'sindedir. Rakımı 1850 metredir. Yazın çok serindir. Piknik yapmaya müsait geniş yerleri mevcuttur. Yemyeşil çimen kaplı küçük bir platonun her iki yamacı çam, mezdeği, kamalak ve meşe ağaçları ile kaplıdır. Geyiklerin tabiata bırakıldığı, tertemiz havası, soğuksuları ve yemyeşil ormanları birbirleriyle adeta kucaklaşmış durumdadır. Kışın dağ turizminin, yazında piknik ve spor turizminin yapıldığı seçkin bir yer olan başkonuş yaz sezonuna çok iddialı bir şekilde hazırlanmaktadır.

Başkonuş yaylasını Orman İşletme Müdürlüğünden kiralayarak işletmeciliği alan kamuoyunun yakından tanıdığı Serdar Erdoğan Yılmaz tarafından buraya konaklama ve dinlenme "Bungalov evleri" yaptırılmaya başlanılmış yöre halkının ve çevre illerin insanlarının hizmetine sunulmasına çalışılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE

banner75