Başkentte Osmalıya ait Kabe-i Şerif sergisi açıldı

Ankara Büyük Şehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca Osmanlı dönemine ait ''Kabe-i Şerif'' sergisi ve kitap fuarı acıldı.

Başkentte Osmalıya ait Kabe-i Şerif sergisi açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Altınpark'ta "Kutsal Emanetler Sergisi ve Kitap Fuarı" açıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, etkinliğin açılışında konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sergide nadide eserler bulunduğunu bildirdi.

Gökçek, şunları kaydetti:

"Özellikle yıllarca Kabe'ye örtülük yapmış birçok eser var elimizde. Peygamber Efendimiz'in mezarında bulunan, üstüne örtülen eserlerimiz var burada. Bunlardan 14 tanesini burada sergileyeceğiz. Sergideki eserler, Kutsal Emanetler Müzesi'nde sergilenecek eserlerin bir kısmı. İçeride göreceğiniz Kabe kapısı örtülerinden biri, Kanuni Sultan Süleyman hazretlerinin, Kabe'nin kapısına zamanında yaptırdığı örtü. Yani tam anlamıyla bir servet, gördüğünüz zaman gerçekten hayran olacaksınız."

Sergide büyüklüğü ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Kur'an-ı Kerim'in de bulunduğunu aktaran Gökçek, kitap fuarına ise çok sayıda yayınevinin katıldığını belirtti.   

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 07:53
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.