Başkan Okay'ın 12 Şubat Kurtuluş Bayramı Mesajı...

Başkan Okay; “12 Şubat Kurtuluş Hamlesi Aslında Bir Dirilişin ve Kendine Gelmenin İfadesidir’’

Başkan Okay'ın 12 Şubat Kurtuluş Bayramı Mesajı...

 

Başkan Okay, "12 Şubat kurtuluş hamlesi aslında bir dirilişin ve kendine gelmenin ifadesidir. Stratejik anlamda bir savaş başarısından çok imanımızın ve bağlılığımızın zaferidir" dedi.

 

Başkan Okay mesajını şu şekilde sürdürdü: "Şehrimizin geçen yüzyılda verdiği sınav, geleceği tasarlarken dikkat edilmesi gereken hususları içermektedir. Tarihin derinliklerinden süzülen kültür ve medeniyetimizin yer aldığı günlük yaşamımız içerisinde hep var olacak duygudur. 'Var olma duygusu.' Bin yıldır var olduğumuz topraklarda gelecek kuşaklara aktarmaya niyetli olduğumuz temel motivasyon; mirasa sahip çıkma duygusudur.

 

Yüzlerce yılın birikimine sıkı sıkıya bağlıyken, gelecek yüz yıllara bırakacak değerler oluşturmalıyız. Her şeyden önce bu topraklara karşı vazifemiz ve ecdada karşı borcumuzdur bu. Tek başına hamasetle, var olmak mümkün değildir. Oysa tarih bir yandan okunurken diğer yandan yazılmaya devam etmelidir. Varlığımızın ispatı anlamında; sosyal dinamikleri diri ve canlı tutmanın yolu budur.

 

Tarih hem okunmalı hem de yazılmalıdır. 21 Ocak'ta tutuşturulan bağımsızlık ateşi 12 Şubat'ta insanımızın zaferiyle tamamlanmıştır." İlçesinin tarihi önemine dikkat çeken Başkan Okay şunları söyledi: "Dulkadiroğlu İlçemizin kıymeti birden fazla devlete bölgeye etki etmiş sosyal ve kültürel kaynaklarından gelmektedir. Bu kıymeti korumak ve fark yaratmak adına bir dizi çalışma içerisindeyiz. Kurtuluş savaşında atalarımızın neyi neden koruduğu sorusunu çok iyi anlamak lazım.

 

Altını çizmek istediğimiz husus; düzensiz bir orduyla, şehrini savunmuş bir ecdadın torunları olarak, düzenli ve sistematik yaklaşımlarla modern bir kent inşa etmektir. Bu gayret ve çaba ile yürüttüğümüz çalışmaların meyvesini gelecek kuşaklara armağan etmek istiyoruz. Kahraman ecdadın bir toprak parçasından, ibaret görmedikleri bu şehrin içerdiği daha derin anlamlara uygun sosyal ve kültürel faaliyetler yürütüyoruz. Tarihini okumaktan gurur duyduğumuz Kahramanmaraş Destanı'ndan esinlenerek, Dulkadiroğlu destanını yazmaya hazırlanıyoruz. Tüm hemşerilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum."

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE