Başkan Mahçiçek'ten 23 Nisan ve Regaib Kandili mesajı...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 23 Nisan ve Regaib Kandili mesajı yayınladı

Başkan Mahçiçek'ten 23 Nisan ve Regaib Kandili mesajı...
banner150

 

“MİLLET İRADESİNİN KAYITSIZ, ŞARTSIZ ADRESİ TBMM’DİR”

 

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, milli idarenin kayıtsız ve şartsız adresinin Türkiye Büyük Millet meclisi olduğunu kaydetti.

 

Başkan Mahçiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920’nin Türk tarihi içerisinde çok önemli bir yeri olduğunu belirtti. Başkan Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Aziz milletimiz, tarihindeki en makus günleri yaşadığı bir dönemde azim ve inançla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ortaya çıkarmış, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verdiği milli mücadeleyle ‘Gazi Meclis’ olarak tarihe geçmiştir.

 

Ancak maalesef aradan geçen 95 yıl içerisinde bir çok kez milli iradeye prangalar vurulmak istenmiş, Gazi’nin ‘hakimiyetbilakayd-u şart milletindir’ sözleri kulak ardı edinmiştir. Fakat ülkemiz AK Parti hükümetleriyle birlikte demokratik alanlarda attığı adımlarla bu vesayet günlerini geride bırakmış, milletimiz de ‘iradesine’ sahip çıkmıştır.

 

Bilindiği gibi bu önemli günü anlamlı kılan diğer etken iseAtatürk’ün bu günü çocuklara bayram olarak armağan etmesidir. Bizler de yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızın, eğitimli, sağlıklı ve donanımlı bireyler olarak yetişmesini, ülkemizi gelecekte çok daha iyi noktalara taşıyabilmelerini ümit ediyoruz. Bu nedenle de yerel yöneticiler olarak çocuklarımıza, daha yaşanılabilir, daha sosyal ve daha modern bir ülke bırakmaya gayret ediyoruz. İnşallah yarınlarımızın bugünlerden çok daha güzel olacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.

 

“BU ULVİ GÜNLERDE SEVGİ VE KARDEŞLİK FİLİZLERİ YEŞERTELİM”

 

Kahramanmaraş merkez ilçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, mübarek üç ayların müjdecisi Regaib Kandili’ni idrak etmenin mutluluğu içerisinde sevgi ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi gerektiğini belirtti.

 

Başkan Mahçiçek, Regaib Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, üç ayların manevi atmosferinin yaşandığı şu günlerde, inananların iyilik ve güzellikler için birbiriyle yarışması temennisinde bulundu. Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Yüce Allah’ın ‘Resulüm! Biz seni ancak alemlere rahmet olasın diye gönderdik’ diye buyurduğu Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed’i (SAV) andığımız Kutlu Doğum Haftasını ve Mübarek Regaib Kandilini idrak ediyoruz. Üç ayların manevi atmosferi içerisine girdiğimiz bu günlerde hiç şüphesiz birbirimizi daha çok sevmeli, kırgınlıkları bir kenara bırakıp, gönüller fethedelim.

 

Bu hayırlı gecede günahların affı, hastalıkların şifası ve kalplerimizin huzuru için dualar edip, Yüce Allah’a daha fazla yaklaşmaya, Peygamber Efendimize de layık ümmetler olmaya gayret gösterelim. İnsani ve ahlaki meziyetlerin daha da yaygınlaşması dileğiyle, tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin, ülkemizin ve İslam Aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.