Başkan Karaküçük; '96 yıl önce aldığımız güç ile üretiyoruz'

KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, her bir ferdi ile kendi vatan savunmasını yapan bir şehrin, bugün ecdadından aldığı güç ile her kulvarda ilklere imza attığını söyledi.

Başkan Karaküçük; '96 yıl önce aldığımız güç ile üretiyoruz'

 

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Başkan Karaküçük, vatan savunması için verilen mücadele ruhunun her zerresini her bir Kahramanmaraşlı bireyin içinde hissettiğini, aynı mücadelenin bugün sanayileşme adına verildiğini belirtti.

 

96 yıl önce bin karış vatan toprağını vermemek için milli mücadeleye girip şehit olanlara Allahtan rahmet dileyen Başkan Karaküçük şöyle konuştu: “Öyle bir tarih ki hem Germanicia Antik Kenti hem de Ashab-ı Kehf Külliyesine ev sahipliği yapıyor. Öyle bir kültür ki Necip Fazıl’ı, Aşık Mahzuni’yi yetiştiriyor, şiirin başkenti olarak anılıyor. Toprağının yüzde 34’ü ormanlarla kaplı; Türkiye’nin doğal orkidelerinin üçte birini yetiştiren Kahramanmaraş, Hollanda ve İngiltere’nin toplamından daha fazla endemik bitki çeşitliliğine, Türkiye’nin en büyük 4. ovasına ve 4. büyük su havzasına sahip bulunuyor. Türkiye İplik Üretiminin %35’i, Türkiye Metal Mutfak Eşyalarının %60’ı, Türkiye Kumaş Üretiminin %10’u, Türkiye Çimento Üretiminin %10’u, Türkiye Elektrik Üretiminin %8’ini üreten Kahramanmaraş, istihdamını da geliştiriyor. Kahramanmaraş, kalkınma hamlesini üretimle pekiştirerek tekstilde, enerjide, metal mutfak gereçlerinde, kağıt sanayiinde, çimentoda Türkiye’nin önemli üretim merkezi olmuştur. Dünyadaki değişime ayak uyduran dinamik yapısı ile üretkenliği ön plana çıkaran Kahramanmaraş bugün, aldığı teşviki son kuruşuna kadar yatırım için harcayan girişimcileri ile tekstilde, enerjide, gıdada, metal mutfak sektöründe, kağıt sanayiinde, çimento sektöründe lider konuma ulaşmış bir üretim merkezidir”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE