Başkan Erdoğan'dan gece yarısı flaş genelge!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına ilişkin genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Başkan Erdoğan'dan gece yarısı flaş genelge!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kamu  hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına yönelik genelgesi Resmi Gazete'de  yayımlandı.

Genelgede Erdoğan, kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde sorun  çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin  azaltılmasının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin öncelikli hedeflerinden  olduğunu vurguladı.

Kamu hizmetlerinde hantallığa neden olan hususların ortadan  kaldırılmasının önemine dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulması, devlet  ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerekmektedir. Bu  itibarla kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan tüm başvurularda, talebin  sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvurular  anında incelenerek takip edilecek, talebin ilk başvuru yerinde  neticelendirilmesine özen gösterilecek, başvuru sahibine yapılan işlemler  hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan genelgede, başvuruların süratli ve doğru  sonuçlandırılması amacıyla gerekli tüm tedbirler alınacağını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Burunçayır
Ali Burunçayır - 8 ay Önce

Sayın başkanım genelge gondersende kupra apartman olarak mağduruz ilgilenen yok