Başkan Bilgin talimatı verdi! Makam araçları kaldırılıyor...

Geldiği günden bu yana Durmak bilmeyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin icraatlarına devam ediyor. Belediyesi’nde israfa dönük ne kadar uygulama varsa Bilgin’in talimatıyla bir bir kaldırılıyor. Belediye’de makam araçları kaldırıldı…

Başkan Bilgin talimatı verdi! Makam araçları kaldırılıyor...
banner150

Şehir içinde kendisi de Sivas Belediyesi’ne ait olan ve Başkan Yardımcılarının ve birim müdürlerinin kullandığı alt model araçlarla programlara iştirak eden Bilgin, geçmişte bu kişilere tahsisli makam araçlarını kaldırdı ve nöbetçi araç sistemini getirdi.

Eskiden uygulama da her başkan yardımcısı ve birim müdürüne tahsis edilmiş araçlar ve şoförler vardı ve bu araçlar mesai sonrası ilgili kişilerde kalıyor bu araçlarla evlerine veya farklı alanlara gidebiliyorlardı.

Bilgin’in göreve başlamasının ardından ise araçlar araç parkında sabit beklemeye başladı, artık sabahları makam şoförleri yetkilileri gidip evinden almıyor, akşam evine bırakmıyor. Başkan Yardımcıları ve müdürler işe gider gibi Sivas Belediyesine kendileri ulaşıyor.

Ayrıca Sivas Belediyesinde sivil plakalı araç bırakılmayıp araçların tamamında resmi plakaya geçildi. Bu sayede ilgili çalışanlarında tüm meselelere daha ciddi yaklaşması sağlandı.

Bilgin’in yaptığı bu keskin değişimle Sivas Belediyesinin kasasında yüz binlerce liralık yakıtın kalacağına ve israfın önüne geçileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: Büyük Sivas Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
yorum
yorum - 11 ay Önce

darısı tüm belediye lere helâl olsunn başkana milletin gönlüne böyle girilir

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.