Başbakan Binali Yıldıırm: Irak ve İran ile...

Başbakan Binali Yıldırım İzmit'te ilçe kongresinde Irak'ın kuzeyinde yaşanan illegal durumla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım 'Bir inatla, bir ihtirasla, bir siyasi ikbal adına ateşle oynayan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi bundan sonraki olacak olayların yegane sorumlusudur.' dedi.

Başbakan Binali Yıldıırm: Irak ve İran ile...
banner150

Başbakan Binali Yıldırım İzmit'te ilçe kongresinde Irak'ın kuzeyinde yaşanan illegal durumla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.Yıldırım Irak, İran ve Türkiye'nin üçlü bir koordinasyonla hareket edeceğini söyledi.

AK Parti adaletin ve kalkınmanın partisidir. Geçtiğimiz 15 yılda Türkiye'nin diriliş ve yükseliş destanını çekemeyenler var. 

Kurucu Genel Başkanımızı, Cumhurbaşkanımızı engelleyip yasak koymadılar mı? Milletin partisini kapatmak istemediler mi? 

Milletten koparmak istediler ama bu teşkilat 15 yılda hep yüzünün akıyla çıktı. 

Bu sefer FETÖ'cüleri devreye soktular. Bu kutlu yolu bozmak istediler. Onların bir hesabı vardı. Ama Allah'ın da bir hesabı vardı. Hakkın, halkın gücü tankın gücünü yendi. 

O gece darbecilere karşı milli egemenliği dimdik ayakta tuttuk. Fırat Kalkanı harekatıyla terör örgütü DAEŞ'i de dize getirdik. Alçak terör örgütü pkk'nın da kökünü kazıyacağız. 

15 Temmuz'da FETÖ'cülere geçit vermeyen milletimiz bu eşkıya sürüsüne de geçit vermeyeceğiz. 

ÜÇLÜ KOORDİNASYON

FETÖ'cü alçaklar mahkemede tiyatro oynuyorlar. Ama Ardahan'da dün mahkeme bunlara gereken cezayı verdi. Dün müebbet hapis cezası verdi ve dosyayı kapattı. 

Kuzey Irak'ta bazı gelişmeler var. Burada bir referandum oldu. Bir inatla, siyasi ikbal adına ateşle oynayan IKBY, bundan sonraki olacak olayların yegane sorumlusudur. Bizim Kürt kardeşlerimizle, Arap kardeşlerimizle bir sorunumuz yok. Bunların geleceğini karartan, ihtirasları uğruna bu bölgede yaşayan insanları maceraya sürükleyen siyasetçilerle işimiz var. Türkiye'nin güney sınırlarında bir yapay devlet oluşturma çabası Türkiye'nin bir milli güvenlik meselesidir. Bölgeye yönelik bütün ilişkilerimiz bundan sonra Irak merkezi yönetimiyle yürütülecektir. Irak, İran ve Türkiye olarak bölgede oynanan oyunları akamete uğratmak için çalışıyoruz. Bu bölgede Türkiye'ye rağmen bir operasyon yapmak mümkün değildir. Nasıl Fırat Kalkanı'nda gereken cevabı verdiyse şartlar ve zemin oluştuğunda aynı cevabı verecektir. 
 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2017, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.