Baklava kutusuna saklamışlar! 1,5 milyon dolar...

Gümrük muhafaza ekiplerince Habur Sınır Kapısı'nda bir otomobilde baklava kutularına saklanmış 1,5 milyon dolar ele geçirildi .

Baklava kutusuna saklamışlar! 1,5 milyon dolar...
banner150

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Irak'a çıkış yapmak üzere  Habur Gümrük Sahası'na gelen bir otomobil, risk analiz birimi personelince takibe  alındı.

Gözetim altında gümrük işlemlerinin tamamlanması beklenen araç, gümrük  sahasından çıkmadan önce detaylı inceleme için x-ray taramasına sevk edildi.  Yapılan taramada, aracın bagajında şüpheli yoğunluk tespit edildi ve araç detaylı  şekilde arandı.

Aracın bagajında iki büyük baklava kutusuna gizlenmiş desteler halinde  dolar bulundu. Habur Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü  personelince yapılan sayımda, yasa dışı yollarda yurtdışına çıkarılmak istenen  paranın toplam 1 milyon 500 bin dolar olduğu belirlendi.

Irak uyruklu araç sürücüsü ile olayla ilgisi olduğu tespit edilen yine  Irak uyruklu bir kişi gözaltına aldı. Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına  bilgi verilirken, araçta bulunan paralara el konuldu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.