Bakan Süleyman Soylu açıkladı! İşte ülkelerine dönen Suriyeli sayısı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarından sonra ülkesine dönen Suriyelilerin sayısı 291 bin 790'dır" dedi.

Bakan Süleyman Soylu açıkladı! İşte ülkelerine dönen Suriyeli sayısı...
banner150

Bakan Süleyman Soylu'yu Şehit Üsteğmen Ersan Yenici Hudut Bölük  Merkezi'ne (Arda Bölüğü) gelişinde, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı,  Edirne Valisi Ekrem Canalp, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Tekirdağ Valisi Aziz  Yıldırım, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, Edirne  Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan  Tabakoğlu, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Trakya illerinin emniyet  müdürleri, jandarma komutanları karşıladı. Soylu, bölük ziyaret defterini  imzaladı.

Daha sonra Arda Nehri kenarında bölük ve mevki hakkında Bölük Komutanı  Piyade Üsteğmen İbrahim Özcan tarafından Bakan Soylu'ya bilgi verildi.

Nöbetçi hudut askerlerine nöbet noktalarında ziyarette bulunan Soylu,  bölük yemekhanesinde de askerlerle sohbet etti.

Ardından Türkiye - Yunanistan tampon bölgesinde bulunan Pazarkule  Hudut Karakolu'na geçen Soylu, burada da ziyaret defterini imzaladı, gözetleme  kulesine çıkarak yetkililerden bilgi aldı.

Askerlerle sohbet eden Soylu, Düzensiz Göç Koordinasyon Toplantısının  gerçekleştirileceği salona geçti.


 

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.