Bakan Soylu'dan HDP sıralarına: Hiç gülmeyin hanımefendi!

Sınırların ötesinde uzun süredir sessiz ve derinden yürütülen Gara harekatıyla ilgili TBMM'de açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Soylu ile HDP'li vekiller arasında tartışma yaşandı.

Gara harekatıyla ilgili TBMM'de açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Soylu ile HDP'li vekiller arasında tartışma yaşandı. Konuştuğu sırada bir vekilin güldüğü gören Soylu, ''Hiç gülmeyin hanımefendi'' diyerek tepki gösterdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. Bakanlar görüşmelerde genel başkanları Gara operasyonuyla ilgili olarak bilgilendirirken, daha sonra TBMM'de vekillere bilgilendirme yaptılar.

SOYLU SİNİRLERİNE HAKİM OLAMADI
İlk olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar söz alırken daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Meclis'te konuştu. Soylu konuşmasının bir bölümünde göz yaşlarını tutamazken, bazı bölümlerde ise sinirlerine hakim olamadı ve HDP'li vekilleri eleştirdi.

"ŞEHİTLERİMİZ ONLARI YENENECK"
PKK/PYD terör örgütünün ailelere karşı zafer kanamayacağını vurgulayan Soylu, "Şehitlerimize karşı zafer kazanamayacak, şehitlerimiz onları yenecek. Bu PKK/ PYD terör örgütü annelerimize karşı zafer kazanamayacak, annelerimiz onları yenecek" dedi.

"GÜLMEYİN HANIMEFENDİ BİZ GÜLMÜYORUZ"
Soylu'nun bu açıklamaları sırasında HDP sıralarından gülme sesi gelirken, Bakan Soylu, "Gülmeyin hanımefendi biz gülmüyoruz. Hiç gülmeyin. Gülüyorsunuz, benim genel başkanımı ağzınıza alacak ağzınız yok" ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.