Bakan Kurum'dan 'termik santral' açıklaması: Tüm cezai işlemleri uygulayacağız

Kahramanmaraş'ı da çok yakından ilgilendiren termik santral ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''kapatma dâhil tüm cezai işlemleri kararlılıkla uygulayacağız.'' dedi.

Bakan Kurum'dan 'termik santral' açıklaması: Tüm cezai işlemleri uygulayacağız

Kahramanmaraş'ı yakından ilgilendiren konulardan birisi olan ve havaya salınan zehirli gazlarla birlikte, bölge halkının hayatını tehdit ederek ölüm saçan termik santrallerle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açıklamalarda bulundu.

Kurum, çevre mevzuatlarına aykırı tüm termik santrallerin kapatma dahil tüm cezai işlemleri kararlılıkla uygulanacağını söyledi.

Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

13 termik santralin yıl sonuna kadar tamamlaması gereken çevre yatırımlarının son durumunu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızdan bürokratlarımız ve elektrik üretim tesislerinin yöneticilerinin yer aldığı toplantımızda değerlendirdik.

Bakanlık olarak, termik santrallerle ilgili yaptığımız inceleme ve denetimlerimiz çerçevesinde son uyarılarımızı yaptık. Milletimizin sağlığını ilgilendiren bu konuda kararlılığımızı bir kez daha ifade ettik.

Yıl sonuna kadar Çevre Mevzuatımıza aykırı ne kadar termik santral varsa kapatma dâhil tüm cezai işlemleri kararlılıkla uygulayacağız.

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 23:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.