Bakan Koca açıkladı! İşte 5 Haziran koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 4648'e çıktığını son dakika açıklamasıyla duyurdu. Türkiye'deki toplam vaka sayısı ise 168.340'a yükseldi.

Bakan Koca açıkladı! İşte 5 Haziran koronavirüs tablosu
banner150

Bakan Koca, Türkiye'deki koronavirüs vaka ve ölü sayısına ilişkin güncel verileri paylaştı. Bakanlığın verilerine göre Türkiye'de bugün koronavirüs nedeniyle 18 kişi daha hayatını kaybetti.

Günlük iyileşen hasta sayısında büyük artış

Günlük iyileşen hasta sayısındaki büyük artış ise dikkatlerden kaçmadı. Son 24 saatte tedavisi tamamlanan bin 622 hasta daha taburcu edildi. Böylece koronavirüsten iyileşen hasta sayısı 133 bin 400'e yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca twitterdan yaptığı paylaşımda;''İyileşen hasta sayısında artış var. Artış hızlanacak. Toplam hasta sayısında yer alan vakaların önemli kısmı izleme sürecindeki belirtisiz vakalardır. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske + mesafe kuralına bağlı. Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur.'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.