Aziz Yıldırım'dan tehdit gibi sözler!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 'Özgür Yankaya bir daha bizim maça gelemez. Gelirse oturur o stattan çıkamaz bile' dedi.

Aziz Yıldırım'dan tehdit gibi sözler!

 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımın antrenmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hakem hatalarına değinen Yıldırım, “Hakem hata yaptıktan sonra TFF ve MHK o hakemlerin hatalarını örtmeye çalışıp, hata yapmadığını söylerlerse yeni hatalar da gelecektir. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu pazartesi günü oynadığımız maçın 90 dakikasını izlesin. İlk yarıda maç çok kez durdu masörler girdi sahaya ama sadece maç 1 dakika uzatıldı. Rakibin Emre’ye bastığı pozisyon kırmızı kart.

 

Mehmet Topal’ın pozisyonu ise hakemin tamamen dağıldığı andır. Yan hakem ve dördüncü hakem bağırıyor, ‘Özgür at at’ diye. Ama Yusuf Namoğlu evinden duymamış. Bugün diyor ki bağırmadı, öyle söylemedi. Birçok pozisyonda yan hakem ve dördüncü hakem bizim de rakiplerimizin de futbolcularını oyundan attırdılar. Bir şey söylemeye hakları yoksa çıkmasınlar sahaya. Dördüncü hakem, ‘Özgür at at’ diye bağırıyor ve bu sırada İsmail hoca da yanında onu dinliyor. Oyuncularda duymuşlar ve hepsi şahit yani hepsi mi yalan söylüyor” dedi.

 

"HAKEM MAÇI KATLETMİŞTİR"

“Hakem korunmaz, hakemi koruyamazsın” diyerek tepki dolu sözlerine devam eden Aziz Yıldırım, “Hakem hata yapmıştır. 8.2 puan alamaz. Hakem maçı katletmiştir. Biz yenemedik olabilir. Akhisar galip geldi tebrik ederiz. Burada önemli olan hakem hataları Trabzonspor maçıyla başladı. Bülent Yıldırım’ın o maçta kafası karışıktı ve iyi bir yönetim yapmadı. Akhisar maçında da hakem dağıldı. Sow’un yanına gidiyor, oraya gidiyor, buraya gidiyor yani kendini kaybetti. Bu Özgür Yankaya zaten mimli bir hakem.

 

Galatasaray gol atınca ayağını sallıyor. Bir önceki sene şampiyon olurken Galatasaray, Drogba’ya penaltı yok ama penaltı veriyor. Bizim Gençlerbirliği maçında Kadlec’e yapılan sert müdahaleye bir şey vermedi. Devrede, ‘doğru düzgün idare edin maçı’ dedim, ondan sonra doğru idare etti ve yendik. Şimdi bizim 3 puan kaybımızı ya da 1 puan kaybımızı kim telafi edecek. Namoğlu mu edecek?” açıklamalarında bulundu.

 

Başkan Yıldırım, “Öbür hafta ve bu hafta da inşallah Konya maçında hakem hatası olmaz. Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında ne olur bakalım görelim. Eğer federasyon bizlere ceza verdiği gibi bu hakemlere de ceza verse bizim hiçbir itirazımız olamaz buna. Özgür Yankaya bir daha bizim maça gelemez. Gelirse oturur o stattan çıkamaz bile. Bunu bilsinler.

 

Biz susalım, konuşmayalım derken onlarda kendine düşen görevleri yapsınlar. O hakem bir daha görev alsa birinci dakikada itibaren 90 dakika boyunca ona oluşacak tepkiyle maçın devamını yönetemeyecek hale gelecektir” diye konuştu. 

 

“BAK SAHANIN ORTASINA OTURURUM AYIP OLUR” 

 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Bize örneğin bu hafta Hüseyin Göçek’i verirler. Haftaya da Cüneyt Çakır’ı verirler. Ondan sonra da isterseniz hangi hakemleri vereceklerini söyleyelim yani. Fenerbahçe’nin haklarını yedirmeyeceğimizi bilsinler. Eğer biz başlarsak o ceza bizi kesmez. Bak sahanın ortasına otururum ayıp olur” dedi.

 

Başkan Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımın antrenmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hakem tayinleri konusuna değinen Yıldırım, “Bize örneğin bu hafta Hüseyin Göçek’i verirler. Haftaya da Cüneyt Çakır’ı verirler. Ondan sonra da isterseniz hangi hakemleri vereceklerini söyleyelim yani. Fenerbahçe’nin haklarını yedirmeyeceğimizi bilsinler. Eğer biz başlarsak o ceza bizi kesmez. Bak sahanın ortasına otururum ayıp olur. Hata yapıyorlarsa hatalarını kabul etsinler, mesele bitsin.

 

Ama bizi zorlamasınlar. Biz hakemle kaybetmeyelim. Biz gol atamayalım, kaybettik diyelim biz kendi kendimize kızalım. Bize kendimize kızma fırsatı vermiyorlar ki illa bir kurullarına tepki vermemizi istiyorlar bizden. Onun için TFF de Merkez hakem Kurulu da (MHK) hakemine sahip çıkmasın, hakemine ceza verecekse de kamuoyuna açıklasın bunu. Diğer hakemler de bunlardan cesaret alıp ceza yapmasınlar. Ayıp yani” diye konuştu.

 

Akhisar maçında verilmeyen kartlara da tepki gösteren başkan Yıldırım, “Bence sence diye bir şey yok. O hareket kuralda ya sarıdır ya da kırmızıdır. Yayıncı kuruluşta yorumcular bir pozisyonda karta turuncu diyor. Sen turuncu dersen ben buna saygı göstermem. Oyuncular gol kaçırabilirler, hata da yaparlar futbolun içinde bunlar var. Hakem hatası da var bir şekilde ama hakeme sahip çıkmak yok bu şekilde. ‘Hata yapmıştır’ dersin o şekilde sahip çıkarsın, cezasını da verirsin.

 

Bizde deriz ki; ‘Hakem de bizim gibi cezasını aldı.’ Oyuncu da aynı şekilde hata yaparsa ya oyun dışına gidiyor, veyahutta takım ceza keserse kesiyor, belki hocası oynatmıyor. Bunun gibi cezalar uygulanabiliyor ama her oyuncu her şeyi doğru yapamaz. Sahaya çıkan 11 oyuncunun hiçbiri Messi değildir. Herkesin ayrı ayrı özellikleri vardır ve o özellikleri iyi olduğu içinde Fenerbahçe’de oynuyorlar” açıklamalarında bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.