Azerilerin ikili bayram sevinci

31 Aralık Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik (Dayanışma) Günü, hem de Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğunun 2.yaşı dolayısıyla Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğu Başkanı ve İndex (AZEDER) Kahramanmaraş Temsilcisi Tural Şahbazlı, yazılı bir açıklama yaptı.

Azerilerin ikili bayram sevinci
banner150

Kahramanmaraş'ta yaşayan Azerbaycanlılar, hem Hemreylik (Dayanışma) Günü hem de Topluluklarının 2. Yaşını kutladı.

 

31 Aralık Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik (Dayanışma) Günü, hem de Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğunun 2.yaşı dolayısıyla Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğu Başkanı ve İndex (AZEDER) Kahramanmaraş Temsilcisi Tural Şahbazlı, yazılı bir açıklama yaptı. Şahbazlı, şunları söyledi:

 

"Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Günü'nün temeli 1991 yılının 16 Aralık tarihinde Azerbaycan'ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ali Meclis Başkanlığı döneminde Azerbaycan halkının Ümumilli Lideri Haydar Aliyev tarafından koyulmuştur. Bu önemli gün dolayısıyla Tüm Dünya Azerbaycan’lılarının Dayanışma Gününü en içten dileklerimle kutlar, ülkemize, milletimize, istikrarımıza ve Türk Dünyası kardeşliğine zarar gelmemesini Yüce Rabbimden temenni ederim.

 

Bugün bizler için günün anlam ve önemi ikiye katlanıyor. Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma Günü ve Kahramanmaraş’ta Azerbaycan’ı, Azerbaycan’da Kahramanmaraş’ı tanıdan ve tanıttıran topluluğumuzun 2.yaşının mutluluğunu yaşıyoruz. 31 Aralık 2012'de bir karar aldık ve Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluğunu kurduk. Bizler sevdik, inandık, severek bir yola çıktık. Bu yolda bazen zorluk gördük lakin zorluklar bizi yıldırmadı, daha da ateşledi. Güçlü ekibimiz, dostlarımız sayesinde artık bir yere geldik. Her zaman bir prensiple çalıştık.

 

Türkiye, Kahramanmaraş bizim 2. Vatanımızdır. Bugün Kahramanmaraş’ta Azerbaycan’ımızı ve Azerbaycan’da da Kahramanmaraş’ımızı temsil ettiğimizi ve her zaman iftiharla devam edeceğimizi gururla söylüyoruz. Bu süre zarfında desteğini hissettiğimiz Azerbaycan Ankara Büyükelçiliğine, Kahramanmaraş Valiliğine, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğüne, Kahramanmaraş Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğüne, Kahramanmaraş Gençlik Merkezlerine, İşbirliği yaptığımız tüm STK’lara, İndex (AZEDER) ailesine, Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarına ve Kahramanmaraş Halkına şahsım ve değerli arkadaşlarım adına teşekkür ederim.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.