Ayak izi yakalattı

Kasten adam öldürmeye teşebbüs, Mersin’de bir taksi şoförünü bıçakla yaralama ve 6 ayrı hırsızlık olayına karışan bir kişi, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Ekiplerince yapılan sıkı takip sonucu kıskıvrak yakalanırken; polis marka takıntılı şüpheliye güvenlik kameralarında yüzlerce kişiyi inceleyerek ulaştı

Ayak izi yakalattı

 

Kahramanmaraş ve Mersin'de çeşitli suçlara karışan 20 yaşındaki şüpheli, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerince yapılan operasyonda saklandığı mezarlıkta kıskıvrak yakalandı. 

 

 

29 Mart 2015 tarihinde sabah saatlerinde yüksekten düşme iddiasıyla ağır yaralanan Durmuş Pala (46) vakasına polis şüpheli baktı. Şüphelerinde haklı çıkan polis, Durmuş Pala’nın yaralandığı  Kurtuluş Mahallesi Saraçhane Çarşısı içerisindeki alanda detaylı inceleme yaptı. İncelemeler sırasında kanlı kaldırım taşı ve kanlı ayak izi bulan polis, soruşturmayı genişletti. İlk olarak görgü şahitlerinin ifadesine başvuran polis, olay yeri ve çevresinde güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

 

 

Olay yerinde bulunan kanlı ayak izinden yola çıkan polis, marka takıntılı şüphelinin kıyafetlerini ve ayakkabısını satın aldığı işyerlerini araştırdı. Ayakkabı desen izine uygun markayı ve modeli belirleyen polis, aynı ayakkabından yıl içerisinde 8 kişinin satın aldığını tespit etti. Bu 8 kişi üzerine yoğunlaşan, işyerlerinin ve güvenlik kameralarındaki kayıtları tek tek inceleyen polis, abisinin ismini kullanarak çevrede dolaşan 20 yaşındaki Aleattin M. olduğunu tespit etti. Kimlik tespitinin ardından şehrin ana caddeleri üzerinde ellerindeki fotoğrafla devriye gezen polis, Şeyh Adil Mezarlığı'nda aynı kıyafetlerle dolaşan bir kişiyi takibe aldı. Polisi fark eden şüpheli kaçmaya başladı. Kısa süreli kovalamaca sonrası polis, şüpheliyi yakaladı.

 

Üzerinde ve ayakkabısında kan izine rastlanan Aleattin M., gözaltına alındı. Aleattin M. emniyetteki ilk ifadesinde Durmuş Pala’yı kendisine küfür ettiği için yaraladığını itiraf etti. Polis tarafından geçmişi sorgulanan zanlı, 22 Şubat 2014 tarihinde Mersin’de taksi şoförü Abdullah K.’yi bıçakla boğazından ağır yaraladığını da itiraf etti. Şüphelinin parmak izi sorgusunda, geçmiş tarihlerde kasten adam öldürmeye teşebbüs ve 6 ayrı hırsızlık suçlarından hakkında yakalama kararı olduğu anlaşıldı.

 

 

Aleattin M.'nin kafasına vurarak yaraladığı Durmuş Pala ise, hayati tehlikesi bulunması üzerine Gaziantep Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Pala’nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Şüpheli şahıs, emniyetteki ilk ifadesi ve sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından adliyeye sevk edildi. Polis, Aleattin M.’nin geçmiş olaylarla bağlantısını araştırıyor.

 

MUHAMMET ÖZER / İHA / KAHRAMANMARAŞ

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.