Atalay Filiz davasında karar çıktı !

Türkiye'nin gündemine bomba gibi oturan ve İstanbul Tuzla'da öldürülen tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın katil zanlısı Atalay Filiz, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Atalay Filiz davasında karar çıktı !

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü iddiasıyla "tasarlayarak kasten öldürme" ve "nitelikli hırsızlık" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.

Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün yapılan duruşmaya, Silivri Cezaevi'nde  tutuklu bulunan Filiz ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada, Fatma  Kayıkçı'nın yakınları da hazır bulundu.

Davaya ilişkin kararını açıklayan mahkeme, sanık Filiz'in  tarih  öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü gerekçesiyle  "kasten öldürme" suçundan  ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Filiz hakkında, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nce hazırlanan "akıl hastalığı yok, cezai sorumluluğu tam" raporu dava dosyasına gönderilmişti. 6 uzman tarafından hazırlanan raporda, Filiz'in "resmi belgede sahtecilik" suçunu işlediği esnasında herhangi bir akıl hastalığı ya da zayıflığı olmadığı belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER