Ankara kulislerini sallayan iddia! Kılıçdaroğlu, Başbakan olmak istiyor

Gazeteci Abdülkadir Selvi bugünkü köşe yazısında, CHP ve İYİ Parti'nin yeni parlamenter sistemi önerisiyle ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Ankara kulislerini sallayan iddia! Kılıçdaroğlu, Başbakan olmak istiyor

CHP ve İYİ Parti'nin 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' önerisinin bu hafta içinde netleşmesi beklenirken, Ankara kulislerini hareketlendirecek bir iddia ortaya atıldı.

Millet İttifakı kulislerini yazan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı olmak yerine Başbakan olmayı hedeflediğini gündeme getirdi.

Selvi, "Muhalefetin sistem önerisi" başlıklı yazısında Millet İttifakı'nın 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi göstereceğinin henüz net olmadığını belirtti.

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İÇİN 3 İSİM GÜNDEMDE
Selvi'ye göre Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş isimleri öne çıkıyor.

Yazının tamamı için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
İkdidar
İkdidar - 3 ay Önce

Olursunuz hakkını verebilirsiniz gelen gideni aratmasın ha. Sonra........

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.