Andırın ve Göksun ilçelerimiz kuvvetli yağış bekliyor

Kahramanmaraş'ın Andırın ve Göksun ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinin verdiği bilgiye göre fırtına ve yağış konusunda uyardı.

Andırın ve Göksun ilçelerimiz kuvvetli yağış bekliyor

 

Batı Akdeniz açıkları ile Doğu Akdeniz'in batısında rüzgarın bugün öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/saat) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Batı Akdeniz açıklarında bu gece saatlerine(23:00) kadar, Doğu Akdeniz'de Çarşamba günü ilk saatlerine(03:00) kadar etkisini sürdürmesi tahmin ediliyor.

 

Antalya körfezinde Çarşamba günü ilk saatlerden (00:30) itibaren rüzgarın batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/saat) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın sabah(09:00) saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

 

DOĞU AKDENİZ'DE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR!

 

Bugün öğle saatlerinden Çarşamba günü öğle saatlerine kadar , Osmaniye, Adana'nın doğu ilçeleri (Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan), Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri (Andırın ve Göksun) ile Hatay'ın Erzin ilçesinde kuvvetli yer yer yer çok kuvvetli (26-75 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE

banner75