Amacımız İslam Birliği kurmaktır

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı, 5. Olağan Kongresini cumartesi günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde yaptı.

Amacımız İslam Birliği kurmaktır
banner150

 

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Tüten, yapılan kongre ile yeniden il başkanlığına seçilirken; kongreye katılan genel başkan Mustafa Kamalak, amaçlarının İslam Birliği kurmak olduğunu söyledi.

 

Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı, 5. Olağan Kongresini cumartesi günü Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde yaptı. Genel Başkan Prof.Dr. Mustafa Kamalak'ın da katıldığı kongrede; bazı il ve ilçelerin başkanlarıyla birlikte AK Parti, CHP ve MHP'den istifa edenler de hazır bulundu. Kongreye AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Ahmet Eycil de katıldı.

 

Divan başkanlığını Genel İdare Kurulu Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan'ın yaptığı Saadet Partisi Kahramanmaraş Kongresi, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, divan teşekkülü, faaliyet ve hesap raporları okunması ile başladı.  Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın,  yaptığı konuşmada, görevleri gereği Türkiye’yi karış karış dolaştıklarını belirterek, tüm programlarda gördükleri tablonun Saadet Partisi’nin yükselişte olduğunu kaydetti. Bir toplumun geleceğini gençlerin oluşturduğunu belirten Aydın, “Gençlik demek gelecek demektir, yarın demektir. Biz yarınlarımıza baktığımız zaman maalesef durum hiç iç açıcı gözükmüyor" dedi.

 

 

 Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Tüten de konuşmasında, "5. Olağan Kongremizi gerçekleştirmek üzere buradayız. Biz Milli Görüşçüler olarak ibadet aşkıyla milletimizin hizmetine ve Genel Başkanımız Prof Dr. Mustafa Kamalak Bey'in emrinde milletimizin hizmetine koşmaktayız. Biz Milli Görüşçüler olarak ülkemizi daha iyi idare edebileceğimizi düşünüyoruz. Çünkü bizler aziz milletimizi, güzel vatanımızı ve dinimiz İslam'ı karşılıksız seviyoruz ve 76 milyonun kardeşçe yaşamasını arzu ediyoruz. Onun için ibadet aşkıyla gece gündüz çalışıyoruz. Sürekli kavga halinde olan iktidar paralel avında ve ülkemiz ateş çukuruna atılmak isteniyor.  Biz bu gidişata dur diyeceğiz" ifadesini kullandı.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak ise, kongrede yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin gerçek sorunlarının göz ardı edildiğini belirterek, yeniden büyük Türkiye'yi kurmak için yola çıktıklarını aktardı. Milli Görüşün tek temsilcisi olarak bu gidişe dur demek için buradayız" diyerek, şunları söyledi:

 

"Her şeyden önce bu ülkede yaşayan hepimizin Rabbi bir, peygamberi bir, kitabı bir, kıblesi birdir. Bu ülkenin gerçek gündemi işsiz durumdaki gençlerimizdir. Biz iktidara geldiğimizde işçi, memur ve emekliye bir maaş ikramiye vereceğiz. Milyonlarca insanımız, açlık sınırının altında asgari ücretle yaşam savaşı veriyor. Adaletsizlik, hukuksuzluk ve yolsuzluk ne yazık ki TBMM'ye kadar vardı. Türkiye'nin gerçek gündemi, bu yolsuzlukların, bu usulsüzlüklerin ve iddiaların üzerine gitmektir"

 

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kamalak, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyetinin 10 milyar lira olduğunu söyledi. Türkiye’de 6 milyon insanının işsiz olduğunu ve iş beklediğini ifade eden Kamalak, “Yapılan araştırmaya göre bir işçi istihdamı için bir vatandaşa iş temini için ortalama 250 bin TL’ye ihtiyaç vardır. Yine yapılan araştırmalarımıza göre şu Ak Saray diye bilinen bina var ya, maliyeti 10 milyar lira. Şu halde biz o sarayı yaptıracağımıza iş alanına yöneltmiş olsak sadece o binanın maliyeti ile tam 40 bin gencimize iş imkanı sağlamış olacaktık. Bunlar bir tercih meselesidir.” diye konuştu. Devlet Bütçesi’nden her yıl faiz lobisine ortalama 50 milyar lira ödendiğini ifade eden Kamalak, şunları kaydetti:

 

“2015 yılı bütçesinde bu miktar, yani faiz ödeneği tam 54 milyar liradır. Demek ki millet yine rantiye için çalışacaktır. Öte yandan ‘IMF’ye olan 23 milyar doları biz ödedik’ diye propaganda yapılırken iktidarları döneminde yeni borçlanmayla toplam borcun 650 milyar dolara çıkarıldığından bahsedilmiyor. Türkiye'yi gezdiğimizde görüyoruz ki, Ankara’nın gündemi başka, milletin gündemi başkadır. Ankara bir takım yolsuzlukların üzerini örtmeye çalışırken, Anadolu işsizlikle, yoksullukla uğraşmaktadır. Türkiye’de 6 milyon insanının işsiz olduğunu ve iş beklediğini ifade eden Kamalak, “Burada da biliyoruz, birileri çıkacak yine Sayın Kamalak bu kadar işsize iş taahhüt ediyorsunuz da kaynak nerede? Sermayeyi nereden bulacaksınız diye soracaklar. Bütün bunların hesabı, planı, projesi yapılmıştır. Bunlar bir tercih meselesidir. Asıl olan sağlıklı, iktisadi karar verebilmektir. Rasyonel kararlar verebilmektir."

 

Dünyanın temel sorununun "çifte standart" olduğunu anlatan Kamalak, "Dünyada ve ülkemizde zulüm yerine adaleti hâkim kılmaya mecbur olduklarını belirten Kamalak, “Şunu açık ve net olarak ifade edelim. Biz Saadet Partisi olarak milletin her ferdinin en az bir Alman, bir İngiliz, bir Fransız kadar insan haysiyetine layık bir hayat sürme hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. Aziz milletimizin her bir ferdi bu hakka sahiptir diye düşünüyoruz.” dedi.  Adaleti tesis etmeden, insanların onurlu bir yaşama kavuşturmanın mümkün olmadığını vurgulayan Kamalak, “Artık Avrupa kapılarında oyalanmak yerine, öze dönmek, kendimize gelmek ve İslam Birliğini kurmak mecburiyetindeyiz" dedi.

 

 

Meclise geldiklerinde yapacakları en önemli gündemin de anayasa değişikliğini gerçekleştirerek Meclis'in itibarını sağlamak olacağını vurgulayan Kamalak, şöyle devam etti:

 

“Meclis soruşturmalarını milletvekillerinden alıp yüksek hakimlerden oluşan bir kurula vereceğiz. “Bir aileyi düşünün bu ailenin bir ferdi suç işlemiştir. Baba yahut o ailenin bir ferdi de hakimdir. Suç işlemiş olan bu aile bireyini babanın yahut hakim olan kardeşin yargılaması halinde verilen karar çıkan sonuca adil demek mümkün olabilir mi? Peki çetecilikle suçlanan, yolsuzlukla itham edilen milletvekillerini, meclis üyelerini grup arkadaşlarına sorgulatmak, yargılatmak adil sonuç verir mi? vermez. Biz bu münasebetle diyoruz ki meclis soruşturma komisyonunu meclis kurmalıdır. Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu yüksek hakimlerden kura yolu ile seçileceği bir kurul tarafından yaptırılmalıdır. Yargıtay üyelerinden, Danıştay üyelerinden, Anayasa Mahkemesi üyelerinden ve yüksek hakimlerden kura yoluyla seçmiş olduğu komisyon tarafından incelenmeli diyoruz. Nasıl ki Türkiye Büyük Millet Meclisi adına Sayıştay'ınız hakim statüsündeki oradaki yargıçlarımız meclis adına denetim yapıyorsa aynı şekilde meclisin kurmuş olduğu kura yolu ile belirlemiş olduğu yüksek Hakimler heyetimizde meclis soruşturmasını yapmalı, yüce divana gönderme kararını yine Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Genel Kurulu vermeli ama yargılama bağımsız organlar tarafından yapılmalıdır.”

 

Yapılan konuşmalarının ardından tek liste ile gidilen kongrede Mustafa Tüten delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden Sadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığına seçildi. Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatının 5. Olağan Kongresinde yeni Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu. Mustafa Narlı, Hacı Mehmet Kuzu, Ahmet Dimçaslan, İbrahim Hacı İbrahimoğlu, Başaran Bostancı, Cihad Dinler, Ökkeş Özdemir, Mansur Özcan, Mehmet Keklik, İbrahim Aydın, Ali Karapatlak, İrfan Şişman, Şeref Elma, Murat Gülpak, Hasan Özpınar, Durdu Yılmaz, Ömer Faruk Gümüşoluk, Osman Ermeydan, Mehmet Akdere, Ali Arifoğlu, SadıkYaman, Hikmet Ercan, Abdullah Hançer.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.