Alper'in ölümünde bir skandal daha!

İzmir'de 3 yaşındaki Alper'in içinde unutulması sonucu havasızlıktan öldüğü korkunç olayda ki aracın şoförü ''korsan'' çıktı.

Alper'in ölümünde bir skandal daha!
banner150

İzmir'de 3 yaşındaki Alperen'in içinde unutulması sonucu havasızlıktan öldüğü aracın korsan taşımacılık yaptığı ortaya çıktı. İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Bostancı,"Yaptığımız ön araştırmada, aracın hiçbir kurumdan belge almadığını tespit ettik. Maalesef bir servis aracının taşıması gereken niteliklerin hiçbirine haiz değil" dedi.

İzmir'in Çiğli ilçesinde, kreşe giden 3 yaşındaki Alperen Sakin, uyuya kaldığı serviste unutulunca, havasızlıktan hayatını kaybetti. Küçük Alperen'in ölümü Sakin ailesini yasa boğdu. İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri  Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı, 3 yaşındaki çocuğun içinde unutulması  sonucu hayatını kaybettiği okul servisi için hiçbir kurumdan belge alınmadığını açıkladı. Bostancı, yaptığı açıklamada, 3 yaşındaki Alperen  Sakin'in okul servis minibüsünde unutularak yaşamını yitirmesine çok  üzüldüklerini belirtti.

Olayın okula ait "korsan" servis aracında yaşandığını öne süren  Bostancı, "Konudan haberdar olunca minibüsle ilgili bilgi topladık. Yaptığımız ön  araştırmada, aracın hiçbir kurumdan belge almadığını tespit ettik. Maalesef bir  servis aracının taşıması gereken niteliklerin hiçbirine haiz değil. Servis  aracından başka her şeye benziyor, sanki yürüyen bir billboard." ifadelerini  kullandı.

Servis taşımacılığının önemine işaret eden Bostancı, bu sektörün  hiçbir zaman rant aracı olarak görülmemesi gerektiğini belirtti.  Korsan taşımacılığa "dur" denilmesini isteyen Bostancı, şunları  kaydetti: "Yetkililerden daha fazla denetim yapmalarını bekliyoruz. Önüne gelen  okul aile birliği, özel okul veya kreş eğitimi veren merkezler, kendileri araç  alıp servis taşımacılığı yapabiliyor. Bu konuda bir yasal boşluk var. Anaokulu,  etüt ve eğitim kurumlarının kendi adına araçlarla servis taşımacılığı yapmaları  bir muammadır. Bunun ne kadar yanlış olduğunu, ihmaller zincirinin konuyu  nerelere kadar taşıdığını bu üzücü olayla bir kez daha gördük." Bostancı, korsan taşımacılık yapan araçların mobil ekiplerle  denetlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.