AK Partili yöneticileri şehit etmişlerdi... Etkisiz hale getirildiler!

İçişleri Bakanlığı, AK Partili yöneticiler Aydın Muştu ve Aydın Ahi'yi şehit eden teröristlerin etkisiz hale getirildiğini bildirildi.

AK Partili yöneticileri şehit etmişlerdi... Etkisiz hale getirildiler!
banner150

Van'ın Başkale ilçesinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda 4 silah, roketatar, 8 el bombası ve çok sayıda mühimmat bulundu.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başkale ilçesi kırsalında saldırı hazırlığında olan PKK'lı 4 teröristin etkisiz hale getirildiği hava harekatı sonrası bölgede güvenlik güçlerince arama tarama faaliyeti gerçekleştirildi.

Aramada, 2 M-16 piyade tüfeği, kalaşnikof marka tüfek, tabanca, 16 dolu şarjör, roketatar, 5 roketatar mühimmatı, 6'sı savunma, 2'si saldırı tipi el bombası, araç telsizi, güneş paneli, kamera ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, etkisiz hale getirilen 4 teröristin geçen yıl AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu, geçen ay da AK Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi'nin şehit edilmeleri ile 15 Ağustos'ta Van Başkale Jandarma Komutanlığına yapılan silahlı saldırıda Esmanur Şengüller'in yaralanması olaylarının faili olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.