banner232

AK Parti'de korku bacayı sardı! WhatsApp gruplarında bunlar konuşuluyor

AK Parti'li Özhaseki’nin AK Parti’li başkanlara yaptığı açıklamanın kulislere yansımasıyla başlayan “Ya AK Parti giderse” tartışması AK Parti'ye yakın grupların Whatsapp mesajlarına yansıdı.

AK Parti'de korku bacayı sardı! WhatsApp gruplarında bunlar konuşuluyor

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Fehmi Koru’nun “Konu artık, bir ihtimal olarak da olsa dile getirilmeye başlandı” diyerek yorumladığı tartışmanın iktidara yakın gruplara da yansıdığını köşesinde yazdı.

Taşgetiren, içinde tanınmış hocaların da bulunduğu bir çevrenin iktidar konusunda daha sorgulayıcı hale geldiğini ve yeni arayışlara girdiğini ifade ederek, "Daha önce de yazdım, bu bir “Ya giderse” ve hemen peşinden gelen “Ya gelirse” kaygısıdır. “Ya giderse”den kasıt Ak Parti iktidarının gitmesi, “Ya gelirse”den kasıt ise CHP’li bir ittifakın gelmesidir" ifadelerini kullandı.

"Muhafazakar camianın bu kaygılarını yabana atma eğiliminde değilim." diyen Ahmet Taşgetiren, "Ak Parti iktidarı ile en azından özgürlükler alanındaki kazanımlar hayati değerdedir, CHP’li bir iktidarın ise Kılıçdaroğlu ile gelişen bütün değişim görüntülerine rağmen en azından belirsizliklerinden doğan, en azından değişimin yeterince içselleştirilip içselleştirilmediği sorusundan doğan kaygıların dikkate alınması gerektiğini düşünürüm" dedi.

WHATSAPP GRUPLARINDA DOLAŞAN MESAJ

Muhafazakar camianın WhatsApp grubunda dolaşan mesajda "Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım" ifadelerinin kullanıldığını dile getiren Taşgetiren, yazısına şöyle devam etti:

"Bizde aşağıdan yukarıya denetleme geleneği oluşmuş değil.

Hep söylüyorum, o Halife Ömer’i ikaz eden kişi, üzerindeki elbisenin kumaşını sorgulayan kişi, o kadın haklarına dokunduğunda “Sen Kuran’da Allah’ın verdiği hakkı nasıl kısıtlarsın” diye çıkışan kadının dirayeti…
Nerede onlar? Hikayeden mi ibaret? Birkaç hoca, birkaç alim, birkaç şeyh çıkıp, “Şunlar şunlar yanlış gidiyor” diyebilseydi, muhafazakar camia adına, İslam’ın tüm görünülürlüğü, siyasi alandaki bir kısmı çarpık, bir kısmı problemli manzaralardan ibaret olmazdı.

“Evdeki bulgura razı olalım?” Yooo olmayalım, o bulgur kurtlandı çünkü, böceklendi, mayası değişti…
En azından bunu söyleyelim. Ki bulgurun kurtlardan, böceklerden temizlenmesi mümkünse, mayasının düzelmesi mümkünse o yapılsın.

Sorayım hocalarımıza: Evdeki bulgurun böcekli halinden sizlere yemek yapılsa onu yer miydiniz?"

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.