AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den hain saldırıya ortak tepki!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) grubu bulanan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiriyle İdlib saldırısı şiddet ve nefretle kınadı. Bildiride, ''Alçak ve menfur saldırıyı Meclis olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz'' ifadelerine yer verildi.

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den hain saldırıya ortak tepki!
banner150

TBMM'de grubu bulanan AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, ortak bildiriyle İdlib saldırısı şiddet ve nefretle kınadı. Bildiride, "Alçak ve menfur saldırıyı Meclis olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 4 parti yayınladıkları ortak bildiriyle İdlib saldırısını kınadı.

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partinin yayınladığı ortak bildiride, "27 Şubat 2020 gecesi Suriye İdlib gerginliği azaltma bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait konvoya yapılan hain saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun.

''ŞİDDETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ''

Bu alçak ve menfur saldırıyı Millet iradesinin tecelligahi olan Türkiye Büyük Millet Meclisindeki aşağıda imzası bulunan parti grupları olarak, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Askerlerimize yapılan saldırılara mukabele hakkımız mahfuz kalmak kaydıyla, bölgede yaşanan insani dramlara mani olmak için uluslararası hukukun yöntemlerle olması gerektiğini ifade ediyoruz.

''İNANCIMIZ TAMDIR''

Kahraman Türk ordusunun Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi, bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır.

''AZİZ MİLLETİMİZE VE DÜNYA KAMUOYUNA BİR KEZ DAHA BİLDİRİRİZ''

Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu, parti politikalarına ilişkin farklılıklar saklı kalmak kaydıyla, yüksek idealler istikametindeki ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi aziz milletimize ve dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.