Afşin rengârenk olacak…

Ana arter ve kavşakların dışında parklar, nitelikli yeşil alanlar ile muhtelif yerlere Lale, Nergis ve Sümbül soğanı ekim çalışmaları yapılacağı belirtildi.

Afşin rengârenk olacak…
banner150

 

Afşin Belediyesi, ilçe merkezini doğal güzellik kazandırmak için lale, nergis ve sümbül dikimine başladı.

 

Afşin Belediyesi, ilçeye 15 bin lale, nergis ve sümbül soğanı ekimi yapıyor. Ana arter ve kavşakların dışında parklar, nitelikli yeşil alanlar ile muhtelif yerlere Lale, Nergis ve Sümbül soğanı ekim çalışmaları yapılacağı belirtildi.  Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven; şunları söyledi:

 

 

"15 bin adet Lale, Nergis ve Sümbül soğanlarının, Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ana arterler, kavşaklar ile nitelikli yeşil alanlarımıza ekimini gerçekleştireceğiz. Afşin'imizde muhtelif yerlere 5 bin lale, 5 bin sümbül ve 5 bin nergis soğanları ekimi gerçekleştiriyoruz.  2015 Şubat ayı ortalarında inşallah yeşerecek ve kentimize rengârenk hoş kokulu çiçeklerimiz ile bahara merhaba diyeceğiz. Lale soğanının fazla bakım ve sulama gerektirmiyor. Afşin bahar aylarıyla beraber rengarek olacak.”

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.