Afrin'de 2 askeri şehit eden teröristler yakalandı

Zeytin Dalı Harekatı sırasında 2 askerin şehit edilmesi olayına karışan 2 YPG/PKK'lı terörist daha Suriye'de yakalanarak Hatay'a getirildi.

Afrin'de 2 askeri şehit eden teröristler yakalandı

Suriye'de Afrin'in Raco beldesinde MİT ve jandarma  ekipleri tarafından Zeytin Dalı Harekatı sırasında iki askerin şehit edilmesi  olayına karışan iki YPG/PKK'lı terörist daha Suriye'de yakalanarak getirildikleri  Hatay'da tutuklandı. 

Zeytin Dalı Harekatı sırasında Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve  Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı'nın şehit edilmesi ve akabinde Usta'nın  naaşının kaçırılması olayına karışan 9 teröristin tutuklanmasının ardından, MİT  ve jandarma ekipleri soruşturmayı derinleştirdi. 
Teröristlerin itirafları ve yapılan değerlendirmeler sonucunda, 9  teröristle birlikte aynı olaya karışan iki şüpheli daha Afrin'in Raco bölgesinde  yakalanarak Türkiye'ye getirildi.
Şüpheliler R.B.A ile R.H.M. alınan ifadelerinin ardından  tutuklanmaları talebiyle Hatay Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Zanlılar "silahlı terör örgütüne üye olma", "kasten adam öldürmek" ve  "devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozmak" suçundan tutuklandı.
Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet  Muratdağı'nın şehit edilmesi ve akabinde Usta'nın naaşının kaçırılması olayına  karışan 9 terörist, 14 Eylül Cuma günü Suriye'nin Afrin kentinde jandarma  istihbarat ve terörle mücadele birimleri ile MİT'in çalışmasıyla yakalanarak  Türkiye'ye getirilmiş ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.
GEÇEN HAFTA 9 TERÖRİST YAKALANMIŞTI

Zeytin Dalı Harekatı sırasında 2 askerin şehit edilmesi olayına karışan 9 YPG/PKK'lı terörist MİT tarafından geçen hafta yakalanıp Hatay'a getirilmişti. Teröristler ifadeleri alındıktan sonra tutuklandılar.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.