3 kardeş soba kurbanı oldu

Yaşanan soba faciasında 3 çocuk hayatını kaybederken, anne ise yoğun bakıma alındı.

3 kardeş soba kurbanı oldu

 

Gaziantep’te yaşanan soba faciasında 3 çocuk hayatını kaybederken, anne ise yoğun bakıma alındı.

 

Edinilen bilgiye göre olay, Gaziantep’in Onat Kutlar Mahallesi 14 cadde üzerindeki iki katlı inşaatın bodrum katında yaşandı. İkinci kattaki evlerinin inşaat çalışması devam ettiği için bodrumda yaşayan aile, gece sobaya attıkları kömür nedeniyle sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. İddiaya göre, Ankara’da inşaatta çalışan baba Bekir Cengiz, sabahleyin ailesini telefonla aradı. Eşinin telefonunu açmaması üzerine durumdan şüphelenen baba, eve bakmaları için komşularına ve akrabalarına haber verdi.

 

Eve gelen komşuları, içeridekilerden haber alamayınca kapıyı kırıp içeri girdi. İçeri giren komşuları yerde yatan anne ile 3 çocuğunu görünce durumu sağlık görevlilerine ve polise bildirdi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri Nuri Cengiz (12), İrem Cengiz (10) ve Enes Cengiz’in (5) hayatını kaybettiğini belirledi. Durumu ağır olan anne Halime Cengiz ise ambulansla Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesine kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Cenazeler, olay yerinde yapılan incelemenin ardından ilk önce Şehit Kamil Devlet Hastanesine, daha sonra ise detaylı inceleme yapılmak üzere Gaziantep Adli Tıp Morguna kaldırıldı.

 

Cenazeler morga getirildikten sonra olayın nasıl meydana geldiğini anlatan akraba Cuma Cengiz, “Anneleri genç, babaları Ankara’da çalışıyor. Daha yeni uçakla geliyor. Evde kimse yokmuş. Babası arıyor ama çıkmıyorlar. Komşularına haber veriyorlar. Komşuları kapıyı açınca hepsi ölmüş yatıyorlar. Kapıyı komşuları açmış. Babaları evi arayıp ne yapıyorsunuz diyecekti. Ses yok. O zaman şüphelenmiş ve komşularını aramış. Komşuları kapıyı açmışlar ki hepsi ölmüş. Annesinin durumu da çok kritik. Şu anda devlet hastanesinde. Onda da hayat yok. Makineye bağlamışlar bekleyin demişler" dedi.

 

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE