3 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 12 yüzbaşı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki FETÖ yapılanmasına yönelik yapılan soruşturmalarda 27 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

3 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 12 yüzbaşı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) "mahrem imamları" ile haberleştikleri belirlenen 5'i aktif  görevde olan 27 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında gözaltı kararı  çıkartıldı. 

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, örgütün "mahrem imamları" ile  kontörlü telefonlarla ankesörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama  sistemiyle haberleştikleri ve terör örgütüyle irtibatları tespit edilen 3 albay,  1 yarbay, 8 binbaşı, 12 yüzbaşı, 1 üsteğmen ve 2 astsubay olmak üzere 27 şüpheli  hakkında gözaltı kararı verildiği bildirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden 5'inin aktif görevde olduğu, diğerleri  hakkında soruşturma nedeniyle idari işlem uygulandığı kaydedilen açıklamada,  gözaltı işlemlerinin Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şubesince  Ankara ve 7 ilde sürdüğü belirtildi.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER