20 Ocak Bakü Katliamı unutulmadı

Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluk Başkanı ve AZEDER Kahramanmaraş Öğrenci Temsilcisi Tural Şahbazlı, bir grup arkadaşı ile birlikte Özel İdare İşmerkezi önünde bir basın açıklaması düzenledi.

20 Ocak Bakü Katliamı unutulmadı
banner150

 

Sovyet askerlerinin, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 20 Ocak 1990 tarihinde sivil halkın üzerine ateş açması sonucu hayatını kaybedenler anıldıb

 

Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluk Başkanı ve AZEDER Kahramanmaraş Öğrenci Temsilcisi Tural Şahbazlı, bir grup arkadaşı ile birlikte Özel İdare İşmerkezi önünde bir basın açıklaması düzenledi. Şahbazlı, 20 Ocak'ın Bakü'de bağımsızlık isteyen Azerbaycan halkının üzerine tanklarla yürüyen Kızılordu Birliklerinin Azerbaycan direnişçileri ezmeye kalktığı gün olduğunu söyledi.

 

Bu tarihin aynı zamanda Azerbaycan Bağımsızlık Ateşi'nin de yakıldığı gün olduğunu söyleyen Tural Şahbazlı, bu günün asla unutulmayacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.