2 yıl boyunca birikim yapıp araba aldı! Başına geleni anlayınca her yerde eski arabasını aradı

Ankara'da hayatını sürdüren Murat Temel, satmış olduğu otomobilinde unutmuş olduğu, yaklaşık 2 yıllık birikimi olan 5 bin dolarını günlerce aradıktan sonra Çorum'daki eski aracının koltuğunun altında buldu.

2 yıl boyunca birikim yapıp araba aldı! Başına geleni anlayınca her yerde eski arabasını aradı

Başkentte seyyar balıkçılık yaparak geçimini sağlayan 28 yaşındaki  Murat Temel, yeni bir araç almak için eşiyle beraber iki yıl boyunca para  biriktirdi. Özveriyle biriktirdiği 5 bin dolarını bir süre köydeki ve yayladaki  evlerinde muhafaza eden Temel, hırsızlık ihtimaline karşı parayı, otomobilinde  saklamaya karar verdi.

Parasını, otomobilin arka koltuğunun altındaki bölmede bulunan aracın  kullanma kılavuzunun içerisine koyan Temel, bir süre sonra, ikinci el otomobil  satışı yapılan bir internet sitesi üzerinden aracını satılığa çıkardı. Parayı  otomobiline koyduğunu unutan Temel, araç için kendisini arayanlarla telefonda  görüşme yaptı.

Bu görüşmeler sonucunda Çorum'da Tarım Kredi Kooperatifinde memur  olarak görev yapan 32 yaşındaki Mahmut Selçok ile alım-satım konusunda anlaşan  Temel, Selçok'u aracı alması için Ankara'ya davet etti. Ağabeyiyle başkente giden  Selçok, işlemleri tamamladıktan sonra yeni otomobiliyle Çorum'a döndü.

Daha sonra, sattığı aracın parasının üstüne iki yıldır biriktirdiği 5  bin doları da koymayı planlayarak hayalindeki otomobili almak için araştırma yapan Temel, biriktirdiği parayı nereye koyduğunu hatırlayamadı. Yaklaşık iki  hafta boyunca büyük üzüntüyle 5 bin dolarını arayan Temel, parayı, Selçok'a  sattığı otomobilde unuttuğunu hatırladı. Bunun üzerine hemen Selçok'u arayarak  durumu izah eden Temel, paranın sakladığı yerde olduğunu öğrenince büyük bir  sevinç yaşadı.

Hemen Çorum'a gelen Temel, otomobilde unuttuğu parasını Selçok'tan  teslim aldı.

"BİZE DÜŞEN KENDİLERİNE PARAYI TESLİM ETMEKTİ"

Temel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyük bir özveriyle  biriktirdiği parasına kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getirerek, birikimini  eksiksiz teslim eden Selçok'a teşekkür etti.

Temel, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Büyük bir emekle, zor şartlar altında kazandığım parayı helaliyle  Çorum'daki arkadaşlarım eksiksiz olarak bize teslim etti. Rahatsızlığımdan dolayı parayı unutmuştum. Parayı daha önce köydeki ve yayladaki evlerimizde saklıyordum.  Aklıma gelince eşimle aramaya başladık. Bulamayınca oturup günlerce düşündük.  Sonra sattığım araçta olduğu aklıma geldi. Hemen Mahmut Selçok'u arayıp, durumu  izah ettim. Ona da çok büyük bir sürpriz oldu. Sonra da Çorum'a gelip, paramızı  aldık. Helal kazanılan para sahibini buluyormuş. Ağabeyim güzel bir araba  kazanmadı aynı zamanda bir de dost kazandı. Allah razı olsun."

Selçok da hayatında ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını dile  getirerek, "Önce 'Nasıl unutulur' diye şaşkınlık yaşadım ama insanlık hali,  unutuluyor. İnsanların dişinden tırnağından arttırarak yaptığı bir birikim.  Miktarını sorup teyitleştikten sonra onları Çorum'a davet ettim. Bize düşen  kendilerine parayı teslim etmekti." diye konuştu.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.